Szkolenie z prawa celnego

Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).

Gamma - Szkolenie z prawa celnego


Szkolenie z prawa celnego


Uczestnicy takich szkoleń przede wszystkim zapoznani zostają ze znowelizowanymi przepisami ustawy, obowiązkami i wszystkimi procedurami związanymi bezpośrednio lub pośrednio z prawem celnym.

Prowadzący szkolenia starają się również zaprezentować możliwie w jak najszerszym zakresie wszystkich błędów i uchybień jakie popełniane zostają najczęściej oraz problemów jakie powstają w konsekwencji ich popełnienia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:


Jeśli to możliwie starają się również przedstawić sposoby ich najlepszego rozwiązywania. Na tego typu szkolenia ( często są to wyjazdy weekendowe ze względu na szeroki zakres wiedzy jakie obejmują) wysyłane są przede wszystkim:
  • kadra odpowiedzialna za organizację procesu transportowo - logistycznego ( eksport/ import towarów z zagranicy) - dla takich osób w codziennej pracy niezbędna jest wiedza z zakresu prawa celnego, między innymi dlatego, że do ich głównych obowiązków należy maksymalne obniżanie kosztów transportu towarów;
  • przedsiębiorcy potrzebujący takiej specjalistycznej wiedzy do dalszej pomyślnej działalności firmy;
  • każda inna osoba chcąca z różnych powodów pogłębić lub zacząć dopiero zdobywać wiedzę z zakresu kodeksu celnego.

Każde szkolenie, nawet o dowolnej tematyce niesie wiele korzyści dla jego uczestników.

Jeśli chodzi o szkolenie z prawa celnego uczestnicy zyskują;
  • wiedzę dotyczącą najnowszych zmian prawnych we krajowym i europejskim prawie celnym
  • wstępną wiedzę o planowanych dalszych zmianach prawa celnego ( przedstawiane są również możliwie konsekwencje jakie ponieść mogą przedsiębiorstwa po wprowadzeniu uch w życie)
  • udział w licznych dyskusjach
  • prowadzący szkolenie ma nieco czasu na głębsze rozwinięcie tematów najbardziej nurtujących uczestników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

Szkolenia trwają co prawda niemal cały dzień, jednak każdy znajdzie chwilę wolnego czasu dla siebie. Wówczas jest możliwość rozmowy i dopytania specjalistów o rzeczy nas interesujące, które jednak nie zostały uwzględnione w programie kursu np. środki taryfowe w handlu zagranicznym, platformy taryfowe czy pobór i rodzaje taryf celnych.

 

Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście nowych zmian. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!
 

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza