Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką

Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenie powinno kierowce bardzo dobrze przygotować do czekającego go egzaminu po którego zdaniu otrzymuje uprawnienia do jazdy taksówką.

Gamma - Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką


Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką


Do odbycia takiego kursu warto znaleźć szkołę, która oferuje nie tylko materiały dydaktyczne, ale również zniżki przy wykonywaniu dość kosztownych badań psychologicznych. W większości szkół program szkolenia wygląda dość podobnie może z bardzo niewielkimi zmianami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:



Uogólniając wygląda to mniej więcej w następujący sposób:

  • zagadnienia z topografii nie powinny zajmować mniej niż 10 godzin (średnio jest to 13)
  • przepisy prawa miejscowego 3-5 godzin (to tego zalicza się przepisy porządkowe obowiązujące przy przewozie osób i bagażu taksówkami, ceny urzędowe, stawki taryfowe, zewnętrzne i wewnętrzne oznakowanie taksówek, dodatkowe wyposażenie (np. taksometr, kasa fiskalna)
  • kurs pierwszej pomocy

Po odbytym całym szkoleniu każdy z uczestników otrzymuje świadectwo uczęszczania i ukończenia kursu w zakresie transportu drogowego taksówką. Tylko takie zaświadczenie stanowi uprawnienie do podejścia do państwowego egzaminu na taksówkarza.

Tylko jego pozytywny wynik zezwala danej osobie na przewóz ludzi taksówką. Większość kursów trwa około 20 godzin.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

Jeśli chodzi o opłaty to w zależności od szkoły i miasta cena ta wynosi 250-500 złotych za samo szkolenie. Egzamin na licencje to koszt około 260 złotych.

Każde z miast na swoje akty i regulacje zawierające zasady zdawania i podchodzenia do tego typu egzaminów. Np. w Warszawie obowiązują następujące akty i zarządzenia:

  • uchwała nr LXXI/1843/2013Rady m. st. Warszawy z dnia 21 listopada 2013 r. w sprawie obowiązku ukończenia szkolenia zakończonego egzaminem dla osób wykonujących przewozy osób taksówkami

  • zarządzenie nr 5419/2014 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej oraz określenia regulaminu egzaminowania osób wykonujących przewozy osób taksówkami.

Egzamin na licencję taksówkarza zawiera 20 pytań jednokrotnego wyboru. Trwa maksymalnie 25 minut. Pozytywny wynik otrzymuje ten. kto udzieli minimum 70% poprawnych odpowiedzi.

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza