Autoprezentacja – o czym warto pamiętać?
Coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na swoją autoprezentację. Nic w tym dziwnego – każde szkolenie z autoprezentacji, które w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze, pokazuje uczestnikom jak wiele zależy od autoprezentacji.

Autoprezentacja – o czym warto pamiętać?
Odpowiednia, przemyślana i staranna autoprezentacja może znacznie ułatwić życie i pomagać w osiąganiu sukcesów. Przykładów nie trzeba szukać daleko – wystarczy pomyśleć o rozmowie kwalifikacyjnej na konkretne stanowisko w pracy.
Osoba, która sprawia dobre wrażenie, potrafi zaprezentować się z jak najlepszej strony i wydaje się być osobą kompetentną, ma znacznie większe szanse na otrzymanie pracy. Co jest istotne przy autoprezentacji?
- Eksponowanie zalet
Mówiąc o sobie, należy przede wszystkim zwracać uwagę na nasze zalety. Każdy ma jakieś wady – wszyscy jesteśmy tego świadomi i mówienie o zaletach nie sprawi, że osoba rozmawiająca z nami uzna nas za ideał. Zdecydowanie jednak pozwoli to nam przedstawić się w lepszym świetle. Jeśli już mówimy o swoich wadach to najlepiej jest przedstawiać je jako nieistotny, drobny problem, który w niczym nie przeszkadza. - Ton głosu i sposób mówienia
Liczy się nie tylko to, co mówimy, ale także to, w jaki sposób. Ciche mówienie i jąkanie się świadczy o nieśmiałości, zaś mówienie szybko i chaotycznie pokazuje, jak bardzo jesteśmy zdenerwowani. Aby sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie, należy nauczyć się panować nad sposobem mówienia. Najlepiej jest mówić wyraźnie, głośno, bez zbędnego przyspieszania i jąkania się. - Postawa ciała i zachowanie
Komunikacja niewerbalna ma bardzo duże znaczenie! Nasza postawa ciała często zdradza, co tak naprawdę odczuwamy – nawet, jeśli jest to sprzeczne z wypowiadanymi przez nas słowami. Nie należy więc garbić się, krzyżować rąk lub nóg czy też nerwowo przestępować z nogi na nogę. Wyprostowana, pewna siebie postawa przekazuje znacznie lepszy komunikat. Warto unikać nerwowych gestów – poprawiania włosów lub ubrania, zabawy zegarkiem lub biżuterią,. Dobrze jest pamiętać także o uśmiechu!
Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:
Zapraszamy.
Techniki prezentacji „mniej znaczy więcej”
Skuteczność przekazu podnosimy poprzez zmianę formy i jego treści. W Online jedno i drugie nie jest tak intuicyjne jak w świecie spotkań bezpośrednich. Warto wiec… Skorzystaj z naszej bezpłatnej strefy wiedzy wikiGamma+ . Znajdziesz
tam:
- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej