Funkcje Excela które warto znać
Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia ale znacznie przyspiesza pracę.

Funkcje Excela które warto znać
Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia, ale znacznie przyspiesza pracę.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Co prawda większość tych podstawowych funkcji większość poznała nie tylko w szkole średniej, niektórym dana jeszcze była powtórka materiału, szczególnie na studiach technicznych lub ekonomicznych jednak w tym przypadku w wielu sytuacjach nauka poszła na marne.
Poniżej znajduje się absolutna postawa, czyli najważniejsze funkcje (a jest ich 10) które jeśli poznamy możemy efektywnie pracować z Excelem.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami. Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Wszystkie te funkcje bardzo szczegółowo omawiane są na każdym szkoleniu z Excela dla początkujących.
- Porządkowanie danych w Excelu. To trzeba znać bowiem ta funkcja należy do najczęściej wykorzystywanych. Tu należy znaleźć opcję WYSZUKAJ PIONOWO – po jej znalezieniu wystarczy jedynie podać odpowiednią frazę, tabelę w której ma być wyszukiwana oraz numer kolumny w której wyszukiwana wartość ma się znaleźć.
- Suma. Niezbędna funkcja w wypadkach gdzie do zsumowania w jednej tabeli z jednego arkusza jest wiele liczb, których sumowanie z wykorzystaniem kalkulatora mogłoby trwać całą wieczność.
- Sumowanie w wielu arkuszach. Chcąc obliczyć sumę z wielu arkuszy najpierw należy utworzyć nowy, a następnie wprowadzić przykładową formułę ( cyfry uzależnione są od ilości arkuszy) =SUMA(Arkusz1:Arkusz8!A4). Po wykrzykniku podany jest adres komórki gdzie znajdować się będzie uzyskany wynik.
- Jednoczesne filtrowanie kilku tabel przestawnych. Funkcja dostępna dopiero w wersji Excela z 2010 roku. Tu pracuje się z funkcją ‘WSTAW FRAGMENTATOR’ a także ‘POŁĄCZENIA TABELI PRZESTAWNEJ’.
- Wykresy dynamiczne, czyli takie które automatycznie zmieniają się po zmianie danej wartości. Tu popracować nieco trzeba z zakładką FORMUŁY.
- Nazywanie zbiorów danych. To niezbędna umiejętność przy konieczności analizy wielu źródeł danych.
- Łączenie komórek. Do tego celu wystarczy jedynie zastosować symbol ‘&’. Przykład: = A1&” ”&F1 -> połączenie wartości komórki A1 z F1 rozdzielone spacją.
- Usuwanie niepotrzebnych pustych pół w tabeli. Tu sposób postępowania zależy od tego czy chcemy je trwale usunąć, zapełnić każdą inną czy taką samą treścią.
- Histogram, niezbędne narzędzie do prezentowania danych statystycznych.
- Skróty klawiszowe. Warto je znać, gdyż bardzo przyspieszają pracę oszczędzając nasz czas na szukanie danej funkcji w bardzo rozległym menu.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word
Zobacz:

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!
Excel w praktyce - poziom średnio zaawansowany – najczęściej wykorzystywane funkcje
Nasze szkolenie Excel średnio zaawansowany uczy jak używać funkcji Excela w taki sposób, aby wszystko było jasne nie tylko na szkoleniu, ale również potem, już…MS EXCEL ŚREDNIO ZAAWANSOWANY
Szkolenia ma na celu pogłębienie wiedzy z zakresu posługiwania się programem Excel. Warsztaty zostały przygotowane tak aby w praktyczny sposób ukazać wiele usprawnień i narzędzi…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej