Funkcje Excela które warto znać

Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia ale znacznie przyspiesza pracę.

Gamma - Funkcje Excela które warto znać

 

Funkcje Excela które warto znać


Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia, ale znacznie przyspiesza pracę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Co prawda większość tych podstawowych funkcji większość poznała nie tylko w szkole średniej, niektórym dana jeszcze była powtórka materiału, szczególnie na studiach technicznych lub ekonomicznych jednak w tym przypadku w wielu sytuacjach nauka poszła na marne.

Poniżej znajduje się absolutna postawa, czyli najważniejsze funkcje (a jest ich 10) które jeśli poznamy możemy efektywnie pracować z Excelem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:



Wszystkie te funkcje bardzo szczegółowo omawiane są na każdym szkoleniu z Excela dla początkujących.

  1. Porządkowanie danych w Excelu. To trzeba znać bowiem ta funkcja należy do najczęściej wykorzystywanych. Tu należy znaleźć opcję WYSZUKAJ PIONOWO - po jej znalezieniu wystarczy jedynie podać odpowiednią frazę, tabelę w której ma być wyszukiwana oraz numer kolumny w której wyszukiwana wartość ma się znaleźć.

  2. Suma. Niezbędna funkcja w wypadkach gdzie do zsumowania w jednej tabeli z jednego arkusza jest wiele liczb, których sumowanie z wykorzystaniem kalkulatora mogłoby trwać całą wieczność.

  3. Sumowanie w wielu arkuszach. Chcąc obliczyć sumę z wielu arkuszy najpierw należy utworzyć nowy, a następnie wprowadzić przykładową formułę ( cyfry uzależnione są od ilości arkuszy) =SUMA(Arkusz1:Arkusz8!A4). Po wykrzykniku podany jest adres komórki gdzie znajdować się będzie uzyskany wynik.

  4. Jednoczesne filtrowanie kilku tabel przestawnych. Funkcja dostępna dopiero w wersji Excela z 2010 roku. Tu pracuje się z funkcją 'WSTAW FRAGMENTATOR' a także 'POŁĄCZENIA TABELI PRZESTAWNEJ'.

  5. Wykresy dynamiczne, czyli takie które automatycznie zmieniają się po zmianie danej wartości. Tu popracować nieco trzeba z zakładką FORMUŁY.

  6. Nazywanie zbiorów danych. To niezbędna umiejętność przy konieczności analizy wielu źródeł danych.

  7. Łączenie komórek. Do tego celu wystarczy jedynie zastosować symbol '&'. Przykład: = A1&” ”&F1 -> połączenie wartości komórki A1 z F1 rozdzielone spacją.

  8. Usuwanie niepotrzebnych pustych pół w tabeli. Tu sposób postępowania zależy od tego czy chcemy je trwale usunąć, zapełnić każdą inną czy taką samą treścią.

  9. Histogram, niezbędne narzędzie do prezentowania danych statystycznych.

  10. Skróty klawiszowe. Warto je znać, gdyż bardzo przyspieszają pracę oszczędzając nasz czas na szukanie danej funkcji w bardzo rozległym menu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word

Zobacz:

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza