Funkcje Excela które warto znać
Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia, ale znacznie przyspiesza pracę.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Co prawda większość tych podstawowych funkcji większość poznała nie tylko w szkole średniej, niektórym dana jeszcze była powtórka materiału, szczególnie na studiach technicznych lub ekonomicznych jednak w tym przypadku w wielu sytuacjach nauka poszła na marne.
Poniżej znajduje się absolutna postawa, czyli najważniejsze funkcje (a jest ich 10) które jeśli poznamy możemy efektywnie pracować z Excelem.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze
szkolenia dla kadr:
Wszystkie te funkcje bardzo szczegółowo omawiane są na każdym szkoleniu z Excela dla początkujących.
- Porządkowanie danych w Excelu. To trzeba znać bowiem ta funkcja należy do najczęściej wykorzystywanych. Tu należy znaleźć opcję WYSZUKAJ PIONOWO - po jej znalezieniu wystarczy jedynie podać odpowiednią frazę, tabelę w której ma być wyszukiwana oraz numer kolumny w której wyszukiwana wartość ma się znaleźć.
- Suma. Niezbędna funkcja w wypadkach gdzie do zsumowania w jednej tabeli z jednego arkusza jest wiele liczb, których sumowanie z wykorzystaniem kalkulatora mogłoby trwać całą wieczność.
- Sumowanie w wielu arkuszach. Chcąc obliczyć sumę z wielu arkuszy najpierw należy utworzyć nowy, a następnie wprowadzić przykładową formułę ( cyfry uzależnione są od ilości arkuszy) =SUMA(Arkusz1:Arkusz8!A4). Po wykrzykniku podany jest adres komórki gdzie znajdować się będzie uzyskany wynik.
- Jednoczesne filtrowanie kilku tabel przestawnych. Funkcja dostępna dopiero w wersji Excela z 2010 roku. Tu pracuje się z funkcją 'WSTAW FRAGMENTATOR' a także 'POŁĄCZENIA TABELI PRZESTAWNEJ'.
- Wykresy dynamiczne, czyli takie które automatycznie zmieniają się po zmianie danej wartości. Tu popracować nieco trzeba z zakładką FORMUŁY.
- Nazywanie zbiorów danych. To niezbędna umiejętność przy konieczności analizy wielu źródeł danych.
- Łączenie komórek. Do tego celu wystarczy jedynie zastosować symbol '&'. Przykład: = A1&” ”&F1 -> połączenie wartości komórki A1 z F1 rozdzielone spacją.
- Usuwanie niepotrzebnych pustych pół w tabeli. Tu sposób postępowania zależy od tego czy chcemy je trwale usunąć, zapełnić każdą inną czy taką samą treścią.
- Histogram, niezbędne narzędzie do prezentowania danych statystycznych.
- Skróty klawiszowe. Warto je znać, gdyż bardzo przyspieszają pracę oszczędzając nasz czas na szukanie danej funkcji w bardzo rozległym menu.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word
Zobacz:
Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!