Stres bez powodu

No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi.

Gamma - Stres bez powodu

    No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi. Stres zwykle ma jasną przyczynę i wiąże się z konkretną kwestią.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

    Zapraszamy.

     

    Gdy mamy do czynienia z dłuższym okresem stresu warto, więc rozważyć następujące kwestie:

    1. Czy jesteś bezpieczny? Czy znajdujesz się w zdrowym, wspierającym cię otoczeniu przez większość czasu? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz styl życia lub relacje z innymi mogą być dla nas toksyczne i wyczerpujące.

    2. Czy jesteś zdrowy/a fizycznie? Jeśli źle się odżywiasz, nie wysypiasz się i nie dbasz o swoją formę, to może mieć to przełożenie na odczuwany poziom stresu.

    3. Warto zbadać się u lekarza pod kątem morfologii krwi. Czynniki hormonalne i chemiczne, braki w składnikach odżywczych, alergie i toksyny mogą wpływać negatywnie na nasz stan psychiczny.

    4. Jak wygląda twoja rutyna? Czy nie pracujesz za dużo? Czy masz czas na odpoczynek? Może warto coś zmienić by poprawić swoje samopoczucie.

    5. Niektórzy ludzie stresują się łatwiej niż inni. Może, jeśli należysz do tej kategorii to zwyczajne dla innych wydarzenia z życia, są dla ciebie źródłem stresu. W takiej sytuacji najlepiej jest się udać do specjalisty. Konsultacja z psychologiem lub psychiatrą może rzucić trochę światła na naszą sytuację i uchronić nas przed ryzykiem poważnych zaburzeń czy nawet chorób psychicznych

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza