Excel – TYPY WYKRESÓW
Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Poszczególne typy wykresów wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.

Excel – TYPY WYKRESÓW
Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Szkolenie excel przedstawi nam specyfikę pracy z różymi typami wykresów.
Poszczególne typy wykresów w programie Excel wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.
Najczęściej używane typy wykresów to:
- Kolumnowy – Jeden z najchętniej używanych i najprostszych w odczycie wykresów; najlepiej się sprawdza przy porównywaniu danych.
- Słupkowy – Wykres służący do porównywania danych. Główna różnica między wykresami słupkowymi a kolumnowymi polega na tym, że słupki danych są wyświetlane poziomo a nie pionowo jak w kolumnowych.
- Liniowy – Wykres liniowy jest najbardziej przydatny do pokazywania trendów w czasie. Linie łączą każdy punkt danych, dzięki czemu można zobaczyć, jak wartość wzrosła lub zmniejszyła się w danym okresie.
- Warstwowy – Wykresy warstwowe służą do obrazowania zmian w czasie i pozwalają na przyciągnięcie uwagi do sumy dla całego trendu. Wykres warstwowy przedstawia również relacje poszczególnych części z całością.
- Kołowy – Wykres kołowy służy do porównania wartości procentowych całości (“całość” to suma wartości danych). Każda wartość jest reprezentowana jako kawałek koła, dzięki czemu można określić proporcje.
- Punktowy – Podobnie jak w przypadku wykresów liniowych, które ukazują zmiany w czasie, wykresy punktowe są używane w celu pokazania, w jaki sposób jedna zmienna wpływa na drugą.
- Giełdowy – Najczęściej jest wykorzystywany w analizie finansowej i przez inwestorów do podsumowywania danych dotyczących wahań cen akcji.
- Powierzchniowy – Wykres powierzchniowy służy do reprezentowania danych na trójwymariowej powierzchni. Ta dodatkowa płaszczyzna czyni je idealnymi dla dużych zbiorów danych, tych z więcej niż dwiema zmiennymi lub tych z kategoriami w ramach jednej zmiennej.
- Radarowy – Wykres radarowy jest najczęściej używany gdy chcemy porównać kilka, jednakowo ważnych zmiennych jednocześnie. Wszystkie zmienne zaczynają się od punktu centralnego.
- Kombi – Wykres ten pozwala na połączenie dwóch lub więcej typów wykresów co jest pomocne gdy chcemy podkreślić na wykresie różne typy informacji.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.
Uczestników tego szkolenia interesują również:

Gamma Firma Szkoleniowa | Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!
Excel w praktyce - poziom średnio zaawansowany – najczęściej wykorzystywane funkcje
Nasze szkolenie Excel średnio zaawansowany uczy jak używać funkcji Excela w taki sposób, aby wszystko było jasne nie tylko na szkoleniu, ale również potem, już…Tabele przestawne – analiza nieuporządkowanych danych
Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy jak tworzyć i modyfikować tabele przestawne w programie Microsoft Excel- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej