Kto to product owner i jakie ma zadania?
Zwinne zarządzanie to doskonały sposób na realizację projektu, który wymaga elastyczności pracowników i bardzo dobrej komunikacji z klientem. Wiele projektów jest realizowanych z powodzeniem, kiedy zastosuje się do tego metodę scrum.

Kto to product owner i jakie ma zadania?
Zwinne zarządzanie to doskonały sposób na realizację projektu, który wymaga elastyczności pracowników i bardzo dobrej komunikacji z klientem. Wiele projektów jest realizowanych z powodzeniem, kiedy zastosuje się do tego metodę scrum.
Scrum zakłada podział obowiązków związanych z projektem między trzema ważnymi rolami – żadna z nich nie jest mniej lub więcej istotna. Jest to po prostu sprawiedliwy system podziału obowiązków, które zostają przejęte przez członków zespołu.
Szkolenie scrum doskonale instruuje, kim jest product owner, scrum master i pozostali członkowie zespołu, czyli developerzy. Dodatkowo, bardziej zawężone warsztaty pomagają uczestnikom zapoznać się ze szczegółami każdej z tych ról.
Dla przykładu, szkolenia scrum product owner są dedykowane specjalnie osobom wyselekcjonowanym do roli właściciela produktu. Jak sama nazwa wskazuje, taka osoba ma za zadanie przejąć odpowiedzialność za produkt – i robi to poprzez komunikację z klientem oraz resztą zespołu.
Product owner między innymi zbiera oczekiwania od klienta i “tłumaczy je” odpowiadając bezpośrednio na pytania związane z projektem. Dla przykładu, jeśli klient chce aplikację, która umożliwi pozyskiwanie danych informacji, product owner przekazuje, co powinno wchodzić w skład tych informacji i skąd powinny być pozyskiwane. Pozwala to nakreślić zadania niezbędne do realizacji projektu i stworzenia takiego produktu.
Dodatkowe szkolenia dla pozostałych członków zespołu to między innymi szkolenia scrum master – dedykowane osobie scrum mastera, odpowiedzianego za usuwanie wszelkich przeszkód stojących na drodze do realizacji projektu, a także szkolenia scrum developer – najlepszy sposób, aby przekazać wiedzę i metody pracy w zespole zwinnym całemu zespołowi.
Jak już zostało wyżej wspomniane, wszystkie role w zwinnym zespole są tak samo ważne, a kluczem do sukcesu jest świadomość własnych obowiązków oraz zakres wymagań, którym członkowie zespołów zwinnych powinni sprostać, zapewniając projektowi pomyślną realizację.
Agile mindset
Agile jest skuteczną metodyką – względem tradycyjnego podejścia do współpracy i dostarczania wyników. Badania wskazują wzrost efektywności względem klasycznej pracy od 40% nawet do 200%.Project manager - zarządzanie projektami wg PMI
Zarządzanie projektami wg PMI w naszym wykonaniu ma charakter praktyczny. Pracujemy na realnych studiach przypadku. Zalecenia, narzędzia, dobre praktyki mają bezpośrednie odniesienia do projektów firmowych…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej