Jak powstało agile?
XXI wiek niewątpliwe przynosi nam ze sobą naprawdę wiele zmian. Część z nich dotyczy także sposobu zarządzania w firmie - z dawnego tradycyjnego modelu, powstało współczesne agile i wiele innych nowoczesnych sposobów zarządzania. Jak to się tak dokładniej stało? Jak w zasadzie powstało agile? O tym powiemy nieco poniżej.
Krótka historia agile
Przede wszystkim warto powiedzieć nieco o tym, jak w ogóle przedstawia się historia agile. Otóż mówiąc w dużym skrócie na początku panował przez lata dość tradycyjny, mocno zadaniowy i zhierarchizowany model zarządzania fabryką tudzież firmą.
Generalnie wyznaczano już na samym początku wszystkie zadania, dokładny cel, podpisywano wszystkie umowy i formalności. Jednak czasy zaczęły zdecydowanie się zmieniać i to w zasadzie całkiem szybko.
Pewną bardzo zauważalną różnicą było właśnie przyspieszenie tempa życia. W pewnym momencie odkryto, że tradycyjny model zarządzania prowadzi w zasadzie przede wszystkim do całkiem niezłego chaosu, bowiem nie tylko mijało wiele czasu, zanim dany projekt był ukończony, to jeszcze w momencie, w którym był oddawany nie spełniał ani oczekiwanych norm, ani wyobrażeń klienta.
Dajmy jako przykład nowoczesny budynek. Gdybyśmy teraz stworzyli dokładne plany supernowoczesnego budynku i zaplanowali jego budowę na następnych 10 lat, to pewnie okazałoby się, że w momencie oddania go do użytku, już nie byłby on zbyt nowoczesny. I tak powstało agile, czyli zwinne zarządzanie.
Agile project management szkolenie - najlepsza droga do zdobycia konkretnej wiedzy
Skąd jednak można dowiedzieć się więcej na temat takiej ideologii agile, tego jakie są jej poszczególne metodyki oraz w zasadzie w jaki sposób wprowadzić ten system zarządzania do swojej firmy?
Otóż najlepsze w tym celu będzie agile project management szkolenie - w skrócie szkolenie agile. Warto korzystać z okazji właśnie teraz, ponieważ zasadniczo zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane jest obecnie bardzo często. Ponadto warto jeszcze zastanowić się nad zasadnością i wartościami innego project management szkolenia - w nie także warto zainwestować.