Zamówienia Publiczne stanowią niezwykle ważną i istotną część dziedziny, jaką jest zarządzanie finansami publicznymi. Do stosowania odpowiednich przepisów w opisywanym zakresie zobowiązane są przede wszystkim podmioty z sektora finansów publicznych, jak również wszelkie podmioty o analogicznym do nich charakterze lub kontrolowane przez jednostki z sektora finansów publicznych.
Wszyscy pracownicy instytucji oraz przedsiębiorstw związani z szeroko pojętą problematyką prawa zamówień publicznych powinni szczegółowo wiedzieć, jak funkcjonuje w Polsce prawo zamówień publicznych, w jakich sytuacjach należy je stosować oraz w jaki sposób należy interpretować poszczególne przepisy, aby nie popełniać żadnych błędów. Szkolenia takie oferuje na rynku szereg różnorakich instytucji.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Dobierając odpowiednie dla siebie szkolenie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres i aktualność omawianego materiału, który powinien uwzględniać akty prawne różnej hierarchii oraz praktykę sądownictwa, a co za tym idzie w zakresie omawianej problematyki powinny znaleźć się: aktualna wersja ustawy Prawo zamówień publicznych wraz ze stosownymi aktami wykonawczymi do ustawy, jak również orzecznictwo sądów polskich państwowych i instytucji arbitrażowych, opinie Urzędu Zamówień Publicznych, interpretacje przepisów, a w końcu praktyczne studium przypadku.
Dla pracowników należy również dobrać odpowiedni poziom szkolenia, w zależności od ich wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Stażystom przydadzą się przede wszystkim szkolenia ogólne, które pozwolą na zdobycie podstawowej, szerokiej wiedzy z zakresu prawa zamówień publicznych. Osoby z większym doświadczeniem można skierować na szkolenia bardziej szczegółowe – dotykające konkretnych problemów.
Dodatkowymi atutami w przypadku każdego szkolenia będą: zajęcia praktyczne pozwalające na przetestowanie zdobytej wiedzy teoretycznej oraz ograniczona liczba uczestników (zawsze im mniej uczestników tym lepiej, gdyż łatwiej jest prowadzić proces edukacyjny w małej grupie). Pomocy może być również dyskusyjny format szkolenia, gdyż pozwala on na dotknięcie problemów dla uczestników szczególnie istotnych.
W końcu, pamiętajmy też o sprawdzenia doświadczenia i kwalifikacji osób prowadzących szkolenie, tak by mieć pewność, że jest ono wykonywane przez rzeczywistych specjalistów. Kierowanie się powyższymi prostymi wskazówkami pozwoli na dobranie najlepszego możliwego szkolenia dla nas samych lub dla naszych pracowników.