Safety assessor kurs
Ocena bezpieczeństwa kosmetyku jest długim i żmudnym procesem, lecz przede wszystkim koniecznym. To producent ma ostatni głos w kwestii wypuszczenia kosmetyku na rynek, stając się tym samym odpowiedzialnym za jego działanie na wszystkich klientach.
Następnie bezpieczeństwo kosmetyku jest badane pod każdym kątem przez safety assessora.
Safety assessor - kim jest?
Osobą, która za pomocą składu kosmetyku, użytych substancji, badań produktu i ogólnych informacji dostarczonych przez producenta ocenia produkt pod kątem jego bezpiecznego użycia jest safety assessor.
To właśnie on odpowiada za wydanie oficjalnego wydania kosmetyku za pomocą specjalnego certyfikatu. Musi posiadać wykształcenie chemiczne, kosmetologiczne bądź biologiczne: byle zbliżone do gałęzi farmaceutycznej.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.
Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.
Sprawdź nasze szkolenia:
Innym sposobem na zdobycie tytułu jest kurs safety assessor. Zakończenie kursu jest dowodem na zdobycie odpowiednich kwalifikacji i upoważnia do pracy w roli safety assessora.
Corocznie organizowany jest kurs “Safety Assessment of Cosmetics in the EU - Training Course” przez Vrije Univeriteit w Brukseli.
Ocena kosmetyku przez safety assessora
Mimo wiedzy z zakresu biologii, chemii czy farmacji safety assessor musi posiadać również tą z zakresu prawa.
Ocena kosmetyku to również wiele przepisów chroniących zdrowie pacjentów, które osoba odpowiedzialna za wydanie ostatecznej decyzji dotyczącej jakości kosmetyku musi znać obowiązkowo.
Safety assessor kurs bez problemu przygotuje wszystkich chętnych pod każdym kątem. Na kursie nauczą się rozpoznawać niebezpieczne substancje zakazane w kosmetykach, sprawdzać poziom substancji które mają przepisowo ograniczoną ilość w składach kosmetyków a także będą rozpoznawać, czy dana substancja nie wejdzie w reakcję z inną, powodując nieprzyjemne konsekwencje u klientów nie tolerujących danej substancji.
Dzięki ćwiczeniom praktycznym na kursie uczestnicy bardzo szybko wpoją niezbędną wiedzę bądź odświeżą tą z przeszłości.
Toksykologiczna ocena kosmetyku to ostatni etap, jakiego nauczą się kursanci: przetestują oni, czy kosmetyk drażni skórę i oczy, nie uczula a także czy nie posiada zanieczyszczeń jakie mogłyby powstać na skutek tworzenia kosmetyku.