Szkolenia z zamówień publicznych przeznaczone są zarówno dla zlecających zamówienia publiczne, jak również dla wykonawców, czy właścicieli i pracowników firm prywatnych. Szkolenia z zamówień publicznych złożone są najczęściej z wielu modułów. W module pierwszym omawiane są ogólne uwarunkowania Prawa zamówień publicznych w Polsce.
Omawiane są w nim ustawa Prawo zamówień publicznych, wraz z zakresem przedmiotowym i zakresem podmiotowym stosowania wymienionej ustawy. Na koniec modułu omawiane są zasady rynku zamówień publicznych i ich konsekwencje dla wykonawców zamówień publicznych. W kolejnym module omawiana jest problematyka wykonawcy w postępowaniu publicznym.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU
Uczestników tego szkolenia interesują również:
W tym przypadku omawiane są zagadnienia związane z wykonawcami na rynku zamówień publicznych, wykonawców wspólnych i samodzielnych oraz warunków wykonawcom zamówień publicznych stawianych.
Moduł 3 z kolei dotyczy problematyki przebiegu postępowania o zamówienie publiczne. W tym szczególnym przypadku mowa przede wszystkim o przygotowaniu i przeprowadzaniu postępowania o zamówienia publiczne przez podmiot zamawiający oraz udział wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne.
Kolejne moduły dotyczą przede wszystkim trybu postępowania o zamówienia publiczne. W tym przypadku omawiane są kwestie związane z przetargami oraz różnymi formami zlecania wykonania zamówień publicznych oraz prowadzenia negocjacji z potencjalnymi wykonawcami, mowa tu w szczególności o: przetargu ograniczonym, przetargu nieograniczonym, dialogu konkurencyjnym, negocjacjach z ogłoszeniem, negocjacjach bez ogłoszenia, zamówieniach z wolnej ręki, zapytaniach o cenę oraz licytacji elektronicznej.
W końcu, należy zwrócić uwagę na źródła informacji o zamówieniach publicznych. Ten konkretny moduł porusza przede wszystkim tematykę szeroko powiązaną z różnego rodzaju ogłoszeniami, miejscami publikacji ogłoszeń o zamówieniach publicznych zlecanych przez polskich zamawiających, Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP), ogłoszeniach o zamówieniach w Unii Europejskiej, a w końcu sposobach poszukiwania różnego rodzaju, mniej lub bardziej szczegółowych, informacji o zamówieniach publicznych przez potencjalnych ich wykonawców.