Jak powinno wyglądać wyposażenie laboratorium medycznego?
Wyposażenie laboratorium medycznego to temat dość skomplikowany. Można by w tym miejscu wymienić specyfikację każdego bez mała urządzenia w nim się znajdującego, jednak w zasadzie to zdecydowanie nie o to przecież tutaj chodzi.

Jak powinno wyglądać wyposażenie laboratorium medycznego?
Wyposażenie laboratorium medycznego to temat dość skomplikowany. Można by w tym miejscu wymienić specyfikację każdego bez mała urządzenia w nim się znajdującego, jednak w zasadzie to zdecydowanie nie o to przecież tutaj chodzi. Ważne jest bowiem zupełnie coś innego, a mianowicie pewne ogólne zasady dotyczące tego wyposażenia. Jak zatem powinno ono wyglądać w dość ogólnym zarysie?
Wyposażenie laboratorium medycznego – najważniejsze informacje
Przede wszystkim stanowczo należy podkreślić, że zdecydowanie nie należy takie wyposażenie do najtańszych. Ponadto jego usterka nie będzie oznaczała tylko i wyłącznie po prostu konieczności serwisowania danego urządzenia – usterka może spowodować błąd w pomiarach, w ocenie parametrów itp.
W efekcie może dojść w ogóle do powstania całe wadliwej partii leków czy kosmetyków, co już w połączeniu z koniecznością naprawy usterki daje razem naprawdę bardzo wysokie koszty, dość trudne zasadniczo do opanowania.
Wygląd wyposażenia laboratoryjnego
Mówiąc o wyglądzie wyposażenia, trzeba zatem przede wszystkim powiedzieć nieco generalnie o sposobach dbania o niego. Musi ono być naprawdę regularnie czyszczone i odnawiane. Co więcej ważną rolę odgrywają tutaj wszystkiego rodzaju regularne kontrole i sprawdzanie parametrów.
Każdy sprzęt ma tu inne wymagania odnośnie czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji i na pewno trzeba wziąć to pod uwagę wpisując zasady opiekowania się danym sprzętem do regulaminu pracowni, który obowiązkowo musi zaistnieć. W przypadku szczególnie drogich sprzętów jest często tak, że mają one wyznaczone swojego opiekuna, który się nimi zajmuje i o nie prawidłowo dba.
Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym
Warto jeszcze wspomnieć o pewnej odgórnej formie kontroli, jaką jest audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym. On to właśnie sprawdza dokładnie, czy każdy sprzęt jest właściwie pielęgnowany i sprawdzany. Takiej kontroli podlega chociażby dokumentacja gmp, wszystkie dokumenty serwisowania poszczególnych sprzętów i wiele innych.
Certyfikacja i zwalnianie serii przez osobę wykwalifikowaną
Zmiany wymagane u wytwórcy odpowiedzialnego za certyfikacje serii aspekty praktyczne w świetle zmiany Rozporządzenia. Proces certyfikacji, zwolnienie serii. Postępowanie z nieplanowanymi odchyleniami – kiedy można…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej