Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

Często mówi się, że Komunikacja 2.0 to kolejna wielka rewolucja. Tak jak Fintech rewolucjonizował branżę bankowości, powodując, że jest ona bliższa i bardziej przyjazna dla ludzi. Tak Komunikacja 2.0 spowoduje, że szkolenia, które znamy będą skuteczniejsze niż kiedykolwiek

Gamma - Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 - wstęp

Od blisko 150 lat sposoby nauczania nie zmieniły się wiele, wciąż to nauczyciel czy trener wychodzi na środek sali, tłumaczy naukowe teorie i przedstawia sposoby na ich zrozumienie. W nauczaniu dorosłych częściej spotykane są jeszcze metody warsztatowe, polegające na wchodzeniu w interakcje między uczestnikami. 

Jednak nawet najlepsze i najskuteczniejsze szkolenie, jeśli nie spowoduje zmiany w zachowaniu w realnym życiu zawodowym okazuje się bezużyteczne.

Sposobem na wzmocnienie efektów szkoleń są działania przed- i po- szkoleniowe tzw. preworki i follow-upy. Przed szkoleniem pomagają one przekazać część wiedzy uczestnikom i zminimalizować czas poświęcony na teorię podczas spotkania na żywo.

Z drugiej strony, po szkoleniu, zastosowanie followup’u pozytywnie przeciwdziała tzw. krzywej zapominania, wzmacniając efekt szkolenia i utrwalenia wiedzy/umiejętności.

Przykładem rozwiązania komunikacja 2.0, które wykorzystuje Gamma do budowania angażującej komunikacji wokół szkoleń jest platforma wideo wiadomości Waywer. Technologia ta wykorzystuje kanał SMS, za pomocą którego możemy przysyłać bezpośrednio do uczestników szkoleń materiały multimedialne takie jak: wideo, zdjęcia, tekst, prezentacje, linki, animacje, quizy itp.

Oprócz możliwości generowania szerokiej gamy kontentu, możemy zbierać feedback od uczestników, analizować ich zachowania (system analityczny pozwala analizować zaangażowanie oddzielnie dla każdej części wiadomości), a także w odróżnieniu od e-maila mamy pewność, że komunikat będzie identyczny na każdym urządzeniu odbiorców.

Wideo, w którym najczęściej występuje trener pozwala nam zbudować pozytywne nastawienie uczestników przed szkoleniem oraz wzbudzić ich zaangażowanie w trakcie preworków i follow-upów. Sposób nagrywania wideo do tego formatu różni się od filmów nagrywanych np. do YouTube’a.

Trener nagrywając przekaz kieruje go do jednej osoby, zamiast wielu osób. Używa również specjalnych zwrotów zwiększających uwagę odbiorców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź nasze szkolenia online:

Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

Case study

1. Zaproszenie uczestnika na szkolenie w formie wideo wiadomości od trenera

2. Prework przed szkoleniem z wykorzystaniem wideo i quizu.

3. Follow-up w postaci wideo wiadomości z podsumowaniem oraz prezentacji z wideo komentarzem trenera

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Budowanie zaufania w zespole to proces, który wymaga czasu, zaangażowania i regularnych działań. To nie jest coś, co dzieje się z dnia na dzień. Zaufanie w zespole tworzy przestrzeń, w której ludzie czują się swobodnie i bezpiecznie, co sprzyja lepszej współpracy i wyższej efektywności.
Zaufanie to nie tylko relacja – to niewidzialny klej, który łączy członków zespołu, umożliwiając im wspólne realizowanie nawet najbardziej ambitnych celów. Bez zaufania nawet najlepiej wykwalifikowane grupy mogą napotykać bariery, które skutecznie hamują ich działania.
Zdrowe relacje to coś znacznie więcej niż tylko przyjemny dodatek. To fundament szczęśliwego życia. Relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i wsparciu mogą stać się kluczem do harmonii – zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.
W świecie biznesu kultura organizacyjna to znacznie więcej niż modne hasło. Jest to fundament, na którym opiera się sukces każdej firmy. Wpływa na zaangażowanie zespołu, satysfakcję z pracy oraz ogólną efektywność. Świadome jej kształtowanie może stać się kluczem do trwałego rozwoju i przewagi konkurencyjnej. Czy to proste? Nie do końca.
Jest to to kluczowy wskaźnik lojalności klientów, który pozwala lepiej zrozumieć, jak Twoja firma, produkt czy usługa są postrzegane przez klientów. Mierzy on prawdopodobieństwo, z jakim klienci polecą Twoją markę innym. To czyni go niezastąpionym narzędziem w zarządzaniu doświadczeniami klientów. Wynik NPS może wynosić od -100 do +100. Im wyższy wynik, tym lepiej – oznacza to większą lojalność klientów.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza