Szkolenie dla pracodawców pełniących zadania służby BHP

Przepisy polskiego prawa bardzo jasno mówią, że każdy z pracodawców ma obowiązek utworzenia we własnym przedsiębiorstwie służby BHP.

Gamma - Szkolenie dla pracodawców pełniących zadania służby BHP

 

Szkolenie dla pracodawców pełniących zadania służby BHP


Może uczynić to samodzielnie lub przy współpracy z odpowiednio do tego celu wyszkolonymi osobami. Jednak by móc samodzielnie wykonywać zadania należące do zakresu kompetencji służb BHP, taki przedsiębiorca musi posiadać stosowane do tego celu zaświadczenie, które zdobyć może między innymi poprzez odbycie właściwego szkolenia dla pracodawców pełniących zadania służby BHP.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Warto jednak pamiętać, że aby pracodawca mógł te funkcje pełnić osobiście (bez konieczności zatrudnienia specjalisty znajdującego się poza strukturami danej firmy) musi spełniać jedne z dwóch poniższych warunków:

  • zatrudniać do 10 pracowników
  • zatrudniać do 20 pracowników, będąc przy tym zakwalifikowanym do grupy działalności dla której ustalono nie większą niż trzecia grupę ryzyka zgodnie z „ustawą wypadkową”.

Po zakończeniu kursu i zdaniu odpowiedniego egzaminu, pracodawca otrzymuje zaświadczenie uprawiające go do samodzielnego wykonywania czynności należących do kompetencji służb BHP ( ta kwestia uregulowana jest właściwymi przepisami prawnymi).

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

Takie zaświadczenie pracodawcy co prawda wydawane jest wydawane bezterminowo, jednak musi on regularnie przechodzić kursy doszkalające (najczęściej odbywają się one co 5 lat). Poza pełnieniem funkcji służb BHP pracodawca posiadający takie zaświadczenie może również prowadzić szkolenia wstępne dla zatrudnianych przez siebie nowych pracowników.

 

W przypadku wiele szkoleń pracodawcy przy okazji ich odbywania otrzymują dodatkowo dokumentację BHP zawierającą dokumenty takie jak:

  • ocenę ryzyka zawodowego dla różnych stanowisk pracy
  • instrukcję stanowiskowe
  • instrukcję BHP dla niektórych urządzeń znajdujących się w danej firmie
  • zasady postępowania w wypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego
  • tabelę przydziału odzieży roboczej, obuwia i innych środków ochrony indywidualnej
  • rejestr wypadków przy pracy
  • rejestr czynników szkodliwych na danych stanowiskach pracy

i wiele innych, niezbędnych w pracy służb BHP.

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza