Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?

Kontrola zarządcza to jeden z głównych elementów wymaganych w celu sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapewnia ona bezpieczeństwo wykonania danej czynności, bez narażenia firmy na straty. W celu przeprowadzenia kontroli zarządczej, jak i wprowadzenia odpowiedniego systemu zarządzania ryzykiem w swojej firmie w pierwszej kolejności należy posiadać odpowiednio wyszkolonych pracowników. W celu ich pozyskania warto wysłać ich na specjalne kursy ( z reguły kilkudniowe), które szkolą w ramach poruszanych zagadnień. 

Gamma - Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?


Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?


Kontrola zarządcza
to jeden z głównych elementów wymaganych w celu sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapewnia ona bezpieczeństwo wykonania danej czynności, bez narażenia firmy na straty.

W celu przeprowadzenia kontroli zarządczej, jak i wprowadzenia odpowiedniego systemu zarządzania ryzykiem w swojej firmie w pierwszej kolejności należy posiadać odpowiednio wyszkolonych pracowników.

W celu ich pozyskania warto wysłać ich na specjalne kursy ( z reguły kilkudniowe), które szkolą w ramach poruszanych zagadnień. Na rynku polskim znajduje się szereg instytucji oferujących takie usługi, dlatego też warto wybrać taka, która oferuje dla nas najlepszy program i pakiet szkoleń, dzięki któremu faktycznie wzbogacimy swoją wiedzę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Dla większości szkoleń grupą docelową są osoby, które właśnie będą uczestniczyć w procesie wdrażania systemu zarządzania ryzykiem w swoich firmach. Szczególnie zaleca się takie kursy dla kierownictwa, jak i księgowych, audytorów oraz kontrolerów odpowiedzialnych za gospodarkę finansową i procedury kontrolne.

Celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji pozwalających na bezproblemowe wykonanie powierzonych nam zadań.

W ramach wiedzy teoretycznej szkolenia omawiają zmiany jakie wprowadziła ustawa o finansach publicznych, a także zwracają uwagę jak wykonywać kontrolę zarządczą w ramach finansów ze szczególnym uwzględnieniem ich specyfiki, jak i sposobu funkcjonowania.

Pojawia się więc pytanie, czy takie rozwiązania jak szkolenia (które wymagają uiszczenia odpowiednich opłat za ich wykonanie) są warte swojej ceny? Może jednak warto uczyć się samemu?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

Oczywiście istnieje taka możliwość, jednakże nadążanie za najnowszymi trendami jest bardzo problematyczne i wymaga sporej ilości pracy, tym bardziej gdy mówimy o tak trudnej tematyce.

Szkolenia są prostsze, gdyż dostajemy gotowy materiał na dany temat dzięki czemu o wiele łatwiej przychodzi nam zrozumienie podstawowych założeń i zasad kontroli zarządczej zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy.

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza