Kurs na przewóz rzeczy
To jaki kurs dany kierowca ma odbyć zależy w zasadzie tylko od tego, kiedy po raz pierwszy otrzymał uprawnienia na prawo jazdy kategorii C ewentualnie C1. Jeśli chodzi o przewóz rzeczy wymienić można następujące rodzaje szkoleń:ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?
Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:
Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział w takich szkoleniach jak:
- szkolenie okresowe - to kurs dla kierowców którzy prawo jazdy kat. C zdobyli jeszcze przed 10 września 2009 roku. Ewentualnie kurs może być przeznaczony dla tych, którym wojewoda w miejscu ich zamieszkania wydał świadectwo kwalifikacji zawodowej (ale dopiero po ukończonym z pozytywnym wynikiem odpowiednim kursie kwalifikacyjnym).
Jeśli chodzi o cenę takiego szkolenia to różni się w zależności od miasta i szkoły w jakiej się odbywa. Cena mieści się gdzieś w przedziale 550-900 zł;
- kwalifikacja wstępna przyspieszona - jeśli kierowca otrzymał prawo jazdy kat. C już po 10 września 2009 roku na przewóz rzeczy obowiązuje go odbycie tego właśnie kursu.
Warunkiem podejście do niego jest ukończenie 21 roku życia oraz wykonane odpowiednie badania lekarskie oraz psychologiczne. A cena? Około 3000 zł za sam kurs plus dodatkowe koszty za egzamin;
- kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – tu już sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Obowiązuje ona kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, dodatkowo ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E oraz zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1, C1+E, C,C+E i oczywiście mają ukończone 21 lat. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym, a cena za sam kurs wynosi 1000-1500 zł.
- kwalifikacja wstępna uzupełniająca to jeden z kursów dotyczących przewozu rzeczy dozwolony dla osób którzy jeszcze nie ukończyli 21 roku życia. Warunkiem przystąpienia do niego jest uzyskanie prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, ukończenie co najmniej kwalifikacji wstępnej (wstępna przyspieszona jest również dopuszczalna).
Kwalifikacja ukończona zostać musi obowiązkowo dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E. To szkolenie również kończy się państwowym egzaminem.
Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!