Savoir vivre powitanie z kobietą

Gamma - Savoir vivre powitanie z kobietą

    Sytuacje towarzyskie w biurze lub na spotkaniach biznesowych mogą być stresujące. Nawet coś tak prostego jak przywitanie współpracownika lub partnera biznesowego może być dla wielu rzeczą stresującą. Wielu mężczyzn może na przykład odczuwać dyskomfort na myśl o potrzebie przywitania się z nieznaną sobie kobietą.

    W zależności od stopnia formalności spotkania oraz personalnych preferencji kobiety, może ona oczekiwać różnych sposobów witania się.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

     

    Obecnie za właściwe uznaję się powitanie poprzez uścisk dłoni. Jednak nie zawsze to mężczyzna powinien wyciągnąć ją pierwszy. Menadżer na przykład nie powinien pierwszy podawać dłoni pani prezes lub klientce, ponieważ zajmują one wyższe stanowiska w biznesowej hierarchii. Jeśli jednak mężczyzna wchodząc rano do biura spotka swojego kolegę i koleżankę, zajmujących takie same stanowiska, powinien wyciągnąć rękę do obojga.

    Tyle mówi teoria, w praktyce jednak często spotykamy się z innymi wariantami, na przykład powitaniem werbalnym, bez kontaktu fizycznego. Ważne jest to by spotykając grupę osób nikogo nie pominąć, reszta jest kwestią naszego wyczucia.

    Nie powinno się jednak próbować całować nieznajomych kobiet w policzek lub w rękę, takie zachowanie może zostać uznane za nietakt i naruszenie ich sfery osobistej.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza