Jeżeli podczas szukania pracy dojdziemy do wniosku, że chcemy zajmować się zasobami ludzkimi, musimy najpierw rozstrzygnąć kilka kwestii. Pierwszą z nich powinno, jak w wypadku każdej innej posady, przeanalizowanie naszej ścieżki edukacji i dodatkowych szkoleń, pod kątem przyszłego zatrudnienia.
Jeżeli nie ukończyliśmy żadnego kierunku studiów związanego z dziedziną zarządzania zasobami ludzkimi (psychologii, zarządzania lub ekonomii) i nie posiadamy żadnego doświadczenia z tej branży, to nasze szanse na znalezienie lukratywnej posady mocno spadają. Na tym etapie należy wyznaczyć sobie realny do osiągnięcia cel.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.
Nawet, jeśli podejmiemy pracę na najniższym szczeblu w hierarchii korporacji czy przedsiębiorstwa, to ciężką pracą możemy wywalczyć awans. Dużym atutem może być podjęcie stażu w dziale HR dużych firm, najlepiej jeszcze w czasie studiów, tak by po ich zakończeniu dysponować już jakimś doświadczeniem.
Jeżeli jednak studia pochłaniały cały twój czas i nie mogłeś zapisać się na żaden staż, to nic straconego, można zrobić to także po ich ukończeniu.