Motywacja do zmiany pracy

Gamma - Motywacja do zmiany pracy

    Jeżeli rozważamy zmianę miejsca pracy lub przekwalifikowanie się to zazwyczaj w naszej głowie pojawia się wiele wątpliwości.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

    Zapraszamy.

     

    Często, mimo, że nie lubimy naszej pracy, lub czujemy, że nie jest ona szczytem naszych ambicji, trzymamy się jej za wszelką cenę, ze względu na zapewniane przez nią poczucie względnej przynajmniej stabilności finansowej.

    Jeżeli jesteśmy w 100 % zależni finansowo od obecnej posady i nie widzimy żadnej możliwości poza wydarzeniem się, jakiego cudu, to nie uda nam się zmienić pracy.

    Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli tylko będziemy chcieli tego dostatecznie mocno, to istnieją sposoby na to, by utrzymać się przez okres poszukiwania pracy, czy to oszczędzając jak najwięcej pieniędzy czy biorąc kredyt.

    W momencie, w którym uda nam się zabezpieczyć nasze finanse na przynajmniej kilka miesięcy, należy wyznaczyć sobie termin, w którym porzucimy stare miejsce pracy.

    Będzie to trudne, wychodzimy w końcu ze strefy komfortu, bo o ile mogliśmy nie lubić naszej starej posady dawała ona przynajmniej jakieś poczucie stałości, możemy wtedy odczuwać strach przed nieznanym. Należy postarać się przeanalizować te odczucia i zdobyć nad nimi kontrolę. Później pozostaje już tylko znaleźć nowe miejsce pracy i cieszyć się z podjętej decyzji.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza