Metody pracy z uczniem zdolnym

Przyglądając się obecnym systemom edukacji, łatwo możemy dojść do wniosku, że nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Niektórzy uczniowie przejawiają czasem niesamowitą chęć i zdolności do nauki

Gamma - Metody pracy z uczniem zdolnym

    Przyglądając się obecnym systemom edukacji, łatwo możemy dojść do wniosku, że nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Niektórzy uczniowie przejawiają czasem niesamowitą chęć i zdolności do nauki.

    Niezwykle ważne jest to by pokazać im, że mogą rozwijać się i realizować swoje zainteresowania oraz zachęcać ich do tego by to robili.

    Dominującym podejściem jest indywidualizacja toku nauczania. Zdolny uczeń, pod opieką nauczyciela lub tutora może eksplorować to, co go interesuje, nie zaniedbując jednak innych obszarów wiedzy.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

     

    Rolą tutora w tej relacji jest dostarczenie uczniowi wszelkich możliwych narzędzi i umiejętności, które pozwolą mu dalej poszarzeć jego zasób wiedzy i produktywnie wykorzystać inteligencję i energię. Nic nie osiągniemy jednak o ile nie nawiążemy z nim personalnej relacji, lub jego edukacja będzie dla nas próbą zrealizowania naszych własnych ambicji.

    Należy wsłuchać się w jego potrzeby, rozmawiać z nim i raczej zachęcać do zrobienia czegoś niż wydawać mu polecenia. Nadmierna dyscyplina i rygor mają negatywny wpływ na ekspresywność i kreatywność, szczególnie w wypadku wybitnie zdolnych dzieci.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza