W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. 

Gamma - W jaki sposób zwykle okazujesz emocję?

    Podstawowym sposobem okazywania emocji u większości osób jest mowa ciała. W szczególności tak zwane mikro ekspresje, widoczne na twarzy. Są to drobne skurcze mięśni, podniesienie lub opuszczenie kącików ust, ruchy powiek i oczu.

    Nad tymi drobnymi zmianami wyrazu twarzy zazwyczaj nie mamy kontroli, dlatego to właśnie na nie należy zwracać uwagę. Dobrym nośnikiem dla naszych emocji jest także głos. Jego wysokość, ton i to czy jest pewny wiele mówią o tym jak się czujemy.. Niemniej istotne od tego jak mówimy, jest słownictwo, jakim się posługujemy.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

     

    Mówiąc o naszych uczuciach powinniśmy używać głównie zdań w pierwszej osobie liczby pojedynczej, najlepiej zorientowanych na nas samych, na przykład: „Nie czuję się z tym komfortowo”, „Bardzo mnie to cieszy”. Warto także zwróci uwagę na to by mówiąc innym o swoich emocjach wyrażać się jasno, mówić spokojnie i w możliwe prosty i zrozumiały sposób.

    Kolejnym sposobem wyrażania emocji jest gestykulacja, żywa wskazuje na przykład na zainteresowanie lub podekscytowanie tematem rozmowy, bardziej stonowana, której towarzyszy zamknięta postawa może świadczyć o tym, że osoba czuje się niepewnie.

    Należy pamiętać o tym, że każdy z nas przeżywa różne emocje i ma do tego prawo. W związku z tym nie należ się ich wstydzić, kluczowe jest jednak wyrażanie ich w adekwatny do sytuacji i nieagresywny sposób.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza