Jak motywować do nauki?

Nie jest tajemnicą, że posiadanie zespołu składającego się ze zmotywowanych specjalistów, chcących nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe to marzenie każdego przedsiębiorcy. 

Gamma - Jak motywować do nauki?

    Nie jest tajemnicą, że posiadanie zespołu składającego się ze zmotywowanych specjalistów, chcących nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe to marzenie każdego przedsiębiorcy. Jednak jak zachęcić pracowników do dalszej edukacji?

    Najlepiej zacząć od rozważenia głównych powodów, dla których mogą oni edukacji nie kontynuować. Przyczynami okazują się bardzo często brak czasu i koszty nauki. Dobrym początkiem, aby zachęcić pracowników do uczęszczania na kursy doszkalające i zdobywania kolejnych stopni naukowych, to częściowe lub całkowite pokrycie kosztów nauki i wszelakich nadprogramowych kursów.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

     

    W pierwszej chwili na myśl przychodzą wysoki koszt, jednak warto zastanowić się czy aby na pewno jest on większy niż koszt wysokiej fluktuacji pracowników i naprawianie błędów niewyszkolonego personelu lub utrzymywanie pracowników, którzy niewiele wnoszą do firmy.

    Drugą taktyką, jaką warto rozważyć, jest częściowe odejście od modelu pracy w sztywnych godzinach 8-16. Jeżeli rodzaj pracy na to pozwoli, warto uelastycznić grafik. kolejną wskazówką, jest publiczne wygłaszanie pochwał za osiągnięcia jednostek, które faktycznie postanowiły skorzystać z oferowanych możliwości, co umożliwi zmotywowanie reszty zespołu i wprowadzi nieco więcej optymizmu do zespołu.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza