Biznes plan do urzędu pracy przykład

Zakładając jakiegokolwiek rodzaju własnej działalność i licząc przy tym na dotacje ze strony państwa, jako osoba bezrobotna należy udać się do Urzędu Pracy i złożyć wniosek o dotacje. 

Gamma - Biznes plan do urzędu pracy przykład

    Zakładając jakiegokolwiek rodzaju własnej działalność i licząc przy tym na dotacje ze strony państwa, jako osoba bezrobotna należy udać się do Urzędu Pracy i złożyć wniosek o dotacje.

    Jednym z dokumentów, które należy dostarczyć razem z wnioskiem jest jednak szczegółowo przygotowany biznesplan. Pierwsza część biznesplanu powinna zawierać wszystkie informacje o osobie składającej wniosek i chcącej założyć działalność.

    W tym punkcie należy zawrzeć historię nauki, wykształcenie, zdobyte certyfikaty i doświadczenie zawodowe. W następnej kolejności, kluczowym jest przedstawienie rodzaju działalności, jaką chcemy założyć i uargumentowanie tego wyboru. Będzie to miało znaczenie w kolejnych etapach postępowania.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

    Zapraszamy.

     

    W kolejnym kroku następuje czas na dokładne opisanie przedsięwzięcia, czym będzie zajmować się firma, co będzie produkowała lub jakie usługi świadczyła, czy połączymy usługi ze sprzedażą itd.

    Następnie należy rozpisać kwartalny plan dochodów i wydatków na pierwsze 12 miesięcy od założenia działalności. Dobrym sposobem na przedstawienie zysków i strat w ostatnim punkcie jest umieszczenie grafiki, lub wykresu.

    Nie należy koloryzować czy wymyślać kosmicznych dochodów, natomiast ważne jest, aby przedstawić plan z pewną dozą optymizmu. Musimy wierzyć we własny biznes, aby inni też w niego uwierzyli i przyznali dofinansowanie.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza