Dzisiaj ze wszystkich stron bombardowani jesteśmy przeróżnymi ofertami szkoleń. W efekcie często zupełnie nie wiemy, co powinniśmy wybrać. Czy lepiej postawić na budowanie własnego wizerunku, szkolenia z umiejętności miękkich, autoprezentacji czy może z psychologii grupy i zarządzania? Otóż wybór wcale nie jest taki łatwy. Warto jednak, niezależnie od tego, jakie inne szkolenia wybierzemy, zdecydować się również na szkolenia negocjacyjne.
Czym są szkolenia negocjacyjne?
Na początek odpowiedzmy sobie w ogóle na pytanie, co też to są za szkolenia? Otóż warto zdać sobie sprawę, że negocjuje każdy z nas praktycznie codziennie. Szczególnie zaś w pracy negocjuje zarówno szeregowy pracownik, kierownik zespołu, jak i szef czy członkowie zarządu. Negocjujemy podwyżki, bardziej odpowiedzialne zadania, zamianę stanowiska, wyrzucenie współpracownika, zmianę osoby nadzorującej, umowy z klientami, z kontrahentami.. Te przykłady można praktycznie mnożyć w nieskończoność. Zatem ewidentnie takie szkolenia przydadzą się każdemu.
Zagadnienia poruszane na szkoleniach z negocjacji
Czego nauczymy się na takich szkoleniach? Oczywiście negocjacji, jednak co to w praktyce oznacza? Otóż przede wszystkim będziemy umieli rozpoznać naszego rozmówcę - jego atuty i słabe strony oraz będziemy wiedzieć, jak można to wykorzystać na swoją korzyść. Co więcej będziemy także wiedzieli również kim jesteśmy my sami, jaki mamy charakter, jakie mamy mocne strony a jakie słabe, na które musimy uważać. Nauczymy się także sztuki dyplomacji oraz panowania nad emocjami w rozmowie. Będziemy także wiedzieć, a jaki sposób dostosować argumenty, ton głosu, strój, pozycję, charakter rozmowy oraz inne czynniki do naszego rozmówcy. Czy to wszystko? Nie, bowiem poznamy także przeróżne
techniki negocjacji...
Dobre szkolenie negocjacyjne
Jednak to wszystko powyżej stanie się naszym udziałem, jeśli wybierzemy naprawdę sensowne szkolenie negocjacyjne, prowadzone przez dobrą firmę i kompetentne osoby oraz nastawione na praktykę nie teorię.