Jakie są mocne i słabe strony zwinnego zarządzania?
Zarządzanie zasobami ludzkimi ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju danej firmy, ale również przy organizacji pracy zespołowej.
Bardzo często stosuje się zwinne zarządzanie projektami (szkolenie agile), które ma szczególne zastosowanie w przypadku wprowadzania na rynek nowych produktów, a także usług, przy czym należy tutaj pamiętać o zapewnieniu interaktywnej formy. Warto zauważyć, że ta metodyka zarządzana ma szerokie spektrum zastosowań i tak naprawdę można stosować ją w każdym obszarze biznesu.
Mocne strony zwinnego zarządzania
Niewątpliwie podejście dotyczące zwinnego zarządzania projektami ma wiele mocnych stron. Wśród nich można wymienić przede wszystkim dużą elastyczność, a także nastawienie na zmiany z zakresu całego projektu, przy czym pozwala to zaoszczędzić czas, gdyż na samym początku nie ma konieczności definiowania projektu od podstaw.
Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa sam zespół, który jest samodzielny ale przy tym jego odpowiedzialność znacząco wzrasta. Do największych zalet i jednocześnie mocnych stron należy to, że zespół koncentruje się, aby klient był zadowolony z osiągniętych zmian przy czym same założenia dotyczące projektu nie mają tutaj znaczenia. Oczywiście tego przyrostowego podejścia należy się nauczyć, zatem doskonałym wyborem są project manager szkolenia.
Agile project management szkolenie - czy zwinne zarządzanie ma słabe strony?
Podejścia do zarządzania zespołem trzeba się nauczyć. W tym przypadku należy poznać również słabe strony agile project management.
W tym przypadku samo zarządzanie adresowane jest do niewielkich zespołów, przy czym nie ma dużej kontroli nad postępami prac. Sam zespół musi wyróżniać się niezwykle dużymi kompetencjami, ale i motywacją. Warto jeszcze zwrócić uwagę na czym koncentruje się dany projekt. Tutaj omija się wiele aspektów np. dokumentowanie prac.
Samo zarządzanie kosztami także nie jest brane pod uwagę, podobnie jak relacje prawno-formalne. Zatem nacisk kładziony jest na dany produkt, bez konieczności zadbania o ustalanie kosztów. Takie zarządzanie najlepiej sprawdza się w pracy małych zespołów, gdyż wtedy osiąga się największą efektywność przy jego zastosowaniu.