Jakie są główne założenia manifestu agile?
Realizacja projektu, zgodnie z przyjętymi odgórnie założeniami, w terminie i mieszcząc się w ustalonych kosztach to nie lada wyzwanie. Wszelkie działania, które mają służyć temu celowi to zarządzanie projektami, czyli project management.
Bardzo często nazywa się to zawodem przyszłości, i nie jest to określenie na wyrost. Od skutecznego realizowania projektów zależy zarówno pozycja danego przedsiębiorstwa na rynku, jak i jego finansowa sytuacja. Początkowo wykorzystywano tradycyjny model zarządzania, zwany też kaskadowym.
Zakładał on traktowanie projektu całościowo, jednak wraz z pojawieniem się dosyć nieprzewidywalnych i ryzykownych projektów związanych z oprogramowaniem przestał się sprawdzać. Pojawiła się konieczność zmiany podejścia, a następnie Agile - tak zwana zwinna metoda zarządzania - zapoczątkowana swoistym manifestem. Aby bliżej poznać tę metodę możemy wybrać się na szkolenie agile.
Manifest Agile - założenia
Twórcy nowego, zwinnego podejścia stworzyli tak zwany manifest agile, opierający się na czterech głównych założeniach. Po pierwsze ludzie oraz ich wzajemnie interakcje miały mieć wartość nadrzędną nad wszelkimi procesami i narzędziami, zaś aktywna współpraca z klientem nad biernymi ustaleniami powstałymi przed rozpoczęciem prac nad projektem.
Reagowanie na zaistniałe zmiany i nieprzewidziane wcześniej sytuacje zastąpiło sztywne podążanie za planem. Największe znaczenie zyskało działające oprogramowanie (zrealizowany projekt), a nie obszerna dokumentacja.
Agile project management szkolenie
Szkolenia biznesowe z zakresu agile polecane są dla wszystkich osób pragnących poznać skuteczne i funkcjonalne podejście do zarządzania projektami i nauczyć się wdrażać w życie związane z nim metody, techniki i narzędzia, w szczególności zaś do członków kadry kierowniczej, liderów grup projektowych oraz osób wchodzących w ich skład.
Dzięki udziałowi w szkoleniu zdobędzie się wiedzę i umiejętności niezbędne do tak zwanego zwinnego zarządzania, koniecznego w szczególności w przypadku skomplikowanych i ryzykownych projektów.