Jak wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?
Zwinne zarządzanie staje się dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodą zarządzania. Na czym dokładniej ono polega? Jak w zasadzie wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?

Jak wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?
Zwinne zarządzanie staje się dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodą zarządzania. Na czym dokładniej ono polega? Jak w zasadzie wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?
Szkolenie agile foundation – najważniejsze źródło wiedzy
Na początek warto powiedzieć, że niestety poniżej będziemy mogli tylko mniej więcej opisać, jak wygląda specyfika planowania czegokolwiek w agile. chcąc uzyskać więcej informacji trzeba zainwestować, chociażby w najprostsze szkolenie, czyli w szkolenie agile foundation.
Oczywiście, z biegiem czasu warto także zainwestować w szkolenia, które kończy agile pm foundation egzamin. Ważne są także szkolenia z najpopularniejszej metodyki agile, a mianowicie ze scrum. Tutaj zaś szczególnie istotne są szkolenia z zakresu poszczególnych ról – oznacza to szkolenia scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master.
Projektowanie w zarządzaniu zwinnym
Agile, czyli zarządzanie zwinne zasadniczo ma na celu dostosowanie się do warunków zmieniającego się obecnie stanu na rynku. Jak wygląda tutaj planowanie? Cóż de facto w zasadzie go nie ma. A przynajmniej nie w takiej postaci, do jakiej wszyscy są przyzwyczajeni. Tutaj bowiem nie są tworzone bardzo ścisłe ramy, za które w zasadzie nie da się wyjść, ani nie są przydzielane zadania, które się już nie zmieniają w zasadzie do końca trwania danego projektu.
W agile wszystko jest zmienne – dlatego tutaj na początek planowanie jest nieco ogólne. To zaś, co jest ściślej określone, to są na pewno role danych osób. Chodzi o to, żeby dobrze określić, kto jest kim, jaką rolę pełni w zespole scrumowym oraz w ogóle istotne jest to, że tutaj mamy do czynienia z prawdziwym zespołem.
Samo planowanie na początku ma jedynie pewne ramy, pewien zarys planu. Dopiero później z tego zarysu, w ramach rozmów z klientem, wyłania się coś konkretniejszego. Co istotne, w scrum wszystko przebiega sprintami. Po każdym sprincie – czyli okresie wykonywania danego zadania bez podejmowania decyzji, pojawia się moment, kiedy sprawdza się, czy na pewno działania miały sens i dopiero planuje się kolejny sprint.
Agile Project Management Practitioner – szkolenie akredytowane z egzaminem
Istotą szkolenia jest zapoznanie z wiedzą w zakresie prowadzenia projektów w oparciu o metodykę Agile Project Management w wersji 2.0, opracowaną we współpracy APMG-International oraz…Agile Lider / Agile Coach
Szkolenie pozwala na zapoznanie się w szczegółach z Scrum lub Agile Project Management m.in. filozofią, organizacją pracy projektowej, rolami w zespołach oraz tworzeniem wartości biznesowej…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej