Jak organizować pracę, by zdążyć zrealizować wszystkie zadania?

Organizacja pracy to kluczowe zadanie dzięki, któremu nasze życie zawodowe nie będzie przykrym obowiązkiem i stresującym zjawiskiem. Jeśli odpowiednio nastawimy się i mentalnie przygotujemy do działania pod presją czasu i w sytuacji natłoku obowiązków, taki stan nie będzie dla nas paraliżujący.

Gamma - Jak organizować pracę, by zdążyć zrealizować wszystkie zadania?


Jak organizować pracę, by zdążyć zrealizować wszystkie zadania?

Organizacja pracy to kluczowe zadanie dzięki, któremu nasze życie zawodowe nie będzie przykrym obowiązkiem i stresującym zjawiskiem.

Jeśli odpowiednio nastawimy się i mentalnie przygotujemy do działania pod presją czasu i w sytuacji natłoku obowiązków, taki stan nie będzie dla nas paraliżujący. Dlatego warto dowiedzieć się jak organizować pracę, by zdążyć z realizacją wszystkich zadań. Jeśli mamy z tym problemy, to oznacza że nasza organizacja prac nie jest najlepsza.

Warto zacząć od z pozoru prostych oczywistych i być może nieco przestarzałych metod działania. Mowa o prowadzenie kalendarza czy też notatek, rozpiski spraw do wykonania. Nie musimy prowadzić jej w sposób tradycyjny, na kartce papieru.

Chociaż oczywiście możemy, bo nic nie motywuje lepiej niż kolejne własnoręcznie skreślone zadanie z listy rzeczy do zrobienia. Jednak w dobie internetu na rynku dostępnych jest wiele – także darmowych – aplikacji na telefon oraz programów komputerowych, które skutecznie pomogą nam w tworzeniu, aktualizowaniu oraz pilnowaniu naszej „to do list” czyli listy rzeczy do zrobienia.

Jeśli chcemy zdążyć z realizacją wszystkich zadań, musimy unikać robienia sobie niepotrzebnych przerw w pracy i nie chodzi tu o unikanie przerwy na śniadanie czy rezygnację z filiżanki kawy. Chodzi o to, abyśmy nie tracili czasu na tak zwane zbieranie się do realizacji zadań i rozpoczęcia pracy.

Jeśli mamy problem z tym, aby zabrać się do realizacji zadania, możemy korzystać z jednej z technik która może nam w tym pomóc. Na przykład techniki pomidora. Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi minutnika, którego używał jej twórca.

Polega ona na odmierzaniu czasu pracy i robieniu sobie krótkich przerw pomiędzy poszczególnymi nimi. Możemy nastawić stoper w telefonie czy też tradycyjny minutnik na 15 minut. W tym czasie intensywnie wykonujemy obowiązki i realizujemy zadanie.

Po upływie tego czasu dajemy sobie chwilę przerwy. Po 3 minutach rozpoczynamy kolejny cykl pracy. Nie jest to z pewnością metoda, która sprawdzi się u każdego. Warto ją jedna wypróbować, być może sprawdzi się u nas.

Tej i innych technik zarządzania czasem pracy, zarówno swoim jak i innych pracowników nauczymy się podczas kursów i szkoleń, np. szkolenie project manager oraz szkolenie zarządzanie czasem. Warto zainwestować w rozwój swoich pracowników i podnosić ich kompetencje w tym zakresie, aby zwiększyć ich efektywność w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza