Każde przedsiębiorstwo musi solidnie rozliczyć się z różnego rodzaju podatków: CIT, PIT, ZUS, VAT i wiele innych. Dlatego też należy posiadać odpowiedniego pracownika, który jest zorientowany w tematyce podatkowej i będzie wiedzieć, w jaki sposób dokonać rozliczenia podatkowego podmiotu gospodarczego, tak by uniknąć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i wynikających z nich kar i niedogodności. Każdy bowiem chce, by w wypadku kontroli skarbowej cała dokumentacja wyglądała jak należy.
Aby mieć pewność, że wszystko pozostaje w porządku nie wystarczy jednak jedynie posiadać odpowiednio wykształconych pracowników odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, ale także mieć pewność, iż ich wiedza na temat ciągle zmieniającego się prawa podatkowego jest aktualna. Tutaj z pomocą przychodzą szkolenia podatkowe, na które warto kierować odpowiednich pracowników, tak by byli zawsze na bieżąco ze zmianami ustaw, ordynacji i rozporządzeń dotyczących aspektu prawa podatkowego, w systemie prawa krajowego Polski.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Podczas szkolenia podatkowego uczestnicy mogą w zakresie cen transferowych zapoznać się ze stosownymi zapisami Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku od osób prawnych (CIT), Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku od osób fizycznych (PIT), Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. ordynacja podatkowa oraz stosownymi rozporządzeniami Ministra Finansów.
W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. (znowelizowane 17 czerwca 2013 r.) w sprawie sposobu i trybu określania dochodów osób prawnych w drodze oszacowania oraz sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania osób prawnych w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych oraz Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 września 2009 r. w sprawie sposobu i trybu określania dochodów osób prawnych w drodze oszacowania oraz sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania osób prawnych w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych z późniejszymi zmianami.