Statystyka w laboratorium – kiedy się przyda?
Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaka praca wykonywana jest w laboratorium. Zazwyczaj kojarzy nam się to z mieszaniem różnego typu odczynników oraz obserwowanie pojawiających się wyników.
Myśląc o roli laboranta widzimy osobę, która dokładnie zna się na chemii i biologii. Decydując się na pracę w takim miejscu często skupiamy naszą uwagę na poszerzaniu wiedzy w takich kierunkach jak szkolenia kosmetyczne Warszawa.
Uczestniczymy w podstawowych wydarzeniach takich jak szkolenia laboratorium tam uzyskujemy podstawową wiedzę na temat pracy oraz zachowania bezpiecznych warunków, które są naszym obowiązkiem. Często inwestujemy też w szkolenia iso 13485, które skupiają się na dostarczeniu nam wiedzy na temat jakości sprzętów medycznych wykorzystywanych w trakcie badań.
Są to oczywiście bardzo ważne elementy, które pozwalają nam poszerzyć naszą wiedzę o istotne aspekty naszej pracy, jednak często zapominamy o mniej typowych kierunkach rozwoju, które powinny zainteresować osoby pracujące w laboratoriach.
Mowa tu między innymi o statystyce oraz szkoleniach, które pozwolą nam na poszerzenie naszej wiedzy w tej dziedzinie. Niektórzy zapytają się po co statystyka w laboratorium, jednak odpowiedź jest bardzo prosta.
Jest ona niezbędna osobom, które prowadzą badania mające na celu wniesienie nowych informacji do medycyny. Laboranci, którzy chcę rozpocząć działania badawcze i dążą do napisania pracy naukowej muszą posiadać choć podstawową wiedzę ze statystyki, ponieważ dzięki temu będą oni mogli w odpowiedni sposób opracować wyniki badań, które uzyskają w trakcie wielotygodniowej pracy.
Oczywiście możemy poprosić o taką analizę specjalistów, jednak według nas lepiej jest samodzielnie uzyskać taką wiedzę i móc wykorzystać ją w swojej pracy. Osoby, które decydują się na poszerzenie swojej wiedzy o ten aspekt mogą cieszyć się z większych sukcesów w pracy zawodowej oraz oczekiwać uzyskania kolejnych awansów, a co najważniejsze mogą swobodnie zajmować się prowadzeniem badań naukowych.