Kogo to dotyczny? Zmiany w prawie pracy
Jak sobie radzić z nowymi przepisami i co możemy wykorzystać na własną korzyść – najlepiej dowiemy się uczęszczając na organizowanie szkolenia prawa pracy.
Oczywiście zarówno wtedy, kiedy jesteś pracownikiem, jak i pracodawcą, ponieważ część przepisów zmieniła się na korzyść zatrudniających, a część na korzyść zatrudnianych.
Jak bardzo te przepisy uległy zmianie i jak bardzo różnią się od tych, jakie obowiązywały wcześniej?
Na pewno prawa te możemy podzielić na te korzystniejsze dla pracodawcy, a inne dla pracownika. Przede wszystkim, wiele zmian dotyczy te firmy, które zatrudniają pomiędzy 20 a 50 pracowników.
Z reguły zostały poniekąd zwolnione między innymi z tworzenia regulaminów pracy, przy czym wciąż mogą posiadać taką możliwość, o ile praca w zakładzie pracy, jaka jest wykonywana, nie podlega statusowi pracy zbiorowej.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.
Uczestników tego szkolenia interesują również:
Jakkolwiek, wciąż regulaminy pracy i wynagrodzenia mogą posiadać, choć jest to zdecydowanie dobrowolna opcja.
Inną kwestią są najmniejsze firmy, które zatrudniają do 20 pracowników – te takie regulaminy mogą tworzyć wtedy, kiedy zawnioskuje o to zakładowy związek zawodowy.
Ponadto, na korzyść pracodawcy przemawia fakt, że w przypadku, gdy jego firma nie zatrudnia osób na łączną ilość 50 pełnych etatów, nie musi on wnioskować i zakładać specjalnych
funduszy ubezpieczeń socjalnych dla swoich pracowników, co zmartwi szczególnie tych, którzy do tej pory z takich opcji bardzo chętnie korzystali.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy
Uczestnicy szkolenia interesują się również:
Z kolei na
korzyść pracownika przemawiać może fakt, że w jego przypadku okres odwołania się i zastosowania środka odwoławczego w przypadku, kiedy przestał pracować, a chce dalej wykonywać swoją pracę lub domaga się odszkodowania, jest aż trzykrotnie wydłużony i obejmuje okres 21 dni, a nie jak uprzednio – dni siedmiu.
Czy wielu pracowników będzie jednak korzystało z tego przepisu?Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in.
Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.