Jakie zmiany zaszły w prawie wodnym w 2019 roku?

W zeszłym roku prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa wodnego, którego zmiany dotyczyły między innymi postępowań w sprawie pozwoleń i zgód wodnoprawnych i przepisów dotyczących finansowania pewnych zadań administracji wodnej.

Gamma - Jakie zmiany zaszły w prawie wodnym w 2019 roku?


Jakie zmiany zaszły w prawie wodnym w 2019 roku?

W zeszłym roku prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa wodnego, którego zmiany dotyczyły między innymi postępowań w sprawie pozwoleń i zgód wodnoprawnych i przepisów dotyczących finansowania pewnych zadań administracji wodnej.

Ustawa prawo wodne 2019 zmienia nieco charakter prowadzonych działalności związanych z gospodarką wodną, a nowe ustalenia i przepisy mają przede wszystkim na celu lepszą ochronę środowiska poprzez podejmowanie znacznie bardziej odpowiedzialnych działań.

Nowe prawo wodne może okazać się problemem dla tych, którzy liczyli na prawo takie, jakie stanowiło przed wprowadzeniem zmian. Ze względu na to, że inaczej zostaną dofinansowane pewne zadania administracji wodnej, niektóre inwestycje mogłyby zostać niezrealizowane.

Niektórym będzie też trudniej uzyskać pozwolenia związane z korzystaniem ze zbiorników wodnych i obiegu wody. Czy zmiana prawa w jakikolwiek sposób wpływa na Twoje plany i inwestycje, realizowane w związku z prowadzonym przez Ciebie przedsiębiorstwem?

Jeżeli nie potrafisz przebrnąć w zrozumiały i czytelny sposób przez zawiłe zagadnienia prawne, warto jest skorzystać z różnych szkoleń, które pozwolą Ci na ocenę, czy zmiany w prawie w jakikolwiek sposób dotyczą Twoich celów.

Ustawa o odpadach i zmiany w niej zachodzące są również ważne dla tych, którzy prowadzą działalność związaną choćby z zakładami oczyszczania ścieków - przepisy o odpadach i zbiornikach wodnych wzajemnie się w tym przypadku uzupełniają.

Zmianom podlega także ustawa o ochronie środowiska 2019 - mająca na celu wzmożone działania służące ochronie środowiska, odwracające negatywne skutki działalności człowieka lub zapobiegająca powtarzaniu czynności, które zmieniają środowisko w taki sposób, by niemożliwym było zregenerowanie się ekosystemu przez długie lata.

Prawo wodne i przepisy o odpadach to dwa tematy, które choć nie zmieniły się znacznie, niektórym mogą pokrzyżować plany, ale ich wspólnym celem jest zwiększona troska i odpowiedzialność za otaczające nas środowisko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza