Jakie są metody sprawdzenia płynności finansowej spółki?
Płynność finansowa – a konkretnie jej zachowanie, to dla każdej spółki i każdego przedsiębiorstwa bardzo istotne kwestie. W końcu dzięki nim można mówić o sukcesie firmy i jej dalszych możliwościach rozwoju.

Jakie są metody sprawdzenia płynności finansowej spółki?
Płynność finansowa – a konkretnie jej zachowanie, to dla każdej spółki i każdego przedsiębiorstwa bardzo istotne kwestie. W końcu dzięki nim można mówić o sukcesie firmy i jej dalszych możliwościach rozwoju. Bez tego niestety żadna firma daleko nie zajdzie. Pytanie zatem pojawia się – jak sprawdzić płynność finansową spółki?
Finanse dla niefinansistów szkolenie
Na początek warto powiedzieć trochę o znakomitej dzisiaj opcji, jaką stanowi finanse dla niefinansistów szkolenie. Otóż bowiem wiadomo, że w jednym artykule nie uda się zamieścić wszystkich sposobów sprawdzenia płynności finansowej spółki.
Co więcej wiadomo także, że większość dzisiejszych kierowników firm ma świetne pomysły na dobrze prosperujące firmy, jednak trochę mniej już się zna na praktycznej stronie ich wykonania.
Warto zatem pamiętać właśnie o doskonałych szkoleniach dla niefinansistów, dzięki którym każdy załapie podstawy ekonomii, co oczywiście doprowadzi w efekcie do rozwoju firmy. Warto jeszcze podkreślić, że w analizie finansów szczególnie ważna jest analiza ryzyka oraz nauka controllingu finansowego, dlatego też szczególnie warto zainwestować w szkolenia szkolenie analiza ryzyka, szkolenie controlling finansowy.
Metody sprawdzania płynności finansowej spółki
Wróćmy teraz do powiedzenia nieco o metodach płynności finansowej. Przede wszystkim w tym zakresie ważne jest umiejętne określenie aktywów bieżących i pasywów bieżących. Wynik dzielenia ich daje nam wskaźnik bieżącej płynności finansowej.
Istotna jest także analiza wskaźnika podwyższonej płynności finansowej, który jest wynikiem dzielenia sumy inwestycji krótkoterminowych i należności krótkoterminowych przez pasywa bieżące. Warto również zwrócić uwagę na wskaźnik natychmiastowej płynności finansowej, oraz wskaźnik płynności gotówkowej.
Oczywiście jednak samo obliczenie poszczególnych wskaźników na niewiele nam się zda – tutaj trzeba jeszcze pomyśleć o umiejętnym ich porównaniu tak, aby w pełni ocenić stan finansowy firmy. Jak zatem widać – warto udać się na odpowiednie szkolenie.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Controlling i budżetowanie
Kluczowe techniki controllingu ze szczególnym uwzględnieniem budżetowania. Szkolenie prowadzi doświadczony ekspert, autor licznych publikacji i wdrożeń w wielu organizacjach. Zapraszamy na praktyczne szkolenie controlling finansowy.Controlling personalny
Controlling personalny ma na celu monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim. Jest to podejście ekonomiczne, które dysponuje użytecznym narzędziem do podejmowania decyzji w organizacji na podstawie…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej