Czym jest nomenklatura scalona?
Logistyka i transport na pewno nie nalezą do najprostszych zagadnień na świecie. Szczególnie, że pojawiają się tu różnego rodzaju trudniejsze pojęcia, które często także są dość trudne do wytłumaczenia.

Czym jest nomenklatura scalona?
Logistyka i transport na pewno nie nalezą do najprostszych zagadnień na świecie. Szczególnie, że pojawiają się tu różnego rodzaju trudniejsze pojęcia, które często także są dość trudne do wytłumaczenia. Jednym z takich ważnych pojęć będzie tutaj nomenklatura scalona. Co to dokładniej jest?
Nomenklatura scalona – najważniejsze informacje
Nomenklatura scalona to w zasadzie najważniejszy element wspólnej taryfy celnej. Mówiąc dość krótko i prosto, nomenklatura scalona to pewien system klasyfikacji towarów, który umożliwia sprawne dokonanie identyfikacji towaru na poziomie międzynarodowym.
Kod nomenklatury scalonej składa się z ośmiu cyfr. Sześć z nich zbieżnych jest z systemem klasyfikacji HS, czyli Zharmonizowanego Systemu Określania i Kodowania Towarów. Warto jeszcze podkreślić, że nomenklatura scalona wiąże się także z takimi systemami klasyfikacji jak NACE, PKD oraz PKWiU.
W zakresie nomenklatury scalonej jednak przewidywane są obecnie dość spore zmiany. Z czym to dokładniej się wiąże? Otóż najprawdopodobniej ma ona także służyć w zakresie klasyfikacji towarów na potrzeby podatków od towarów i usług. do tej pory służyło do tego PKWiU, czyli Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług. Ma to właśnie jednak zostać zmienione.
Szkolenia – najważniejsze źródło wiedzy
Nomenklatura scalona to jednak nie jedyna sprawa związana z dostawami, która jest regularnie nowelizowana. W tym zakresie bowiem jeszcze bardzo często pojawiają się zmiany w Instrastat oraz ostatnio także ADR. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainwestować w szkolenia intrastat 2016, szkolenie ADR 2019 oraz oczywiście szkolenia z zakresu nomenklatury scalonej.
Warto jeszcze mieć także na uwadze zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Z jakiego powodu? Otóż takie szkolenie dużo nam powie odnośnie różnych strategii zarządzania dostawami, organizowania transportu. W efekcie doprowadzi ono do polepszenia efektywności transportu, co zdecydowanie przeniesie się bardzo szybko na wzrost efektywności całego przedsiębiorstwa.
ZARZĄDZANIE PROCESAMI LOGISTYCZNYMI - ŁAŃCUCH DOSTAW
Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie: tworzenia strategii w obszarze łańcucha dostaw, analizy, standaryzowania i doskonalenia procesów w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania przepływem materiałów, produktów…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej