Czy lekarstwa możemy reklamować?
Zazwyczaj jako klienci przyzwyczajeni jesteśmy do możliwości zwracania produktów, które zakupiliśmy. Jest to ogromna wygoda, ponieważ nie zawsze szybko podjęta decyzja o dokonaniu zakupu jest dobra.
Niestety nie dotyczy to wszystkich produktów. Leki oraz produkty medyczne nie podlegają zwrotom. Jednak jak wygląda reklamacja produktu leczniczego? W tym przypadku możemy zdecydować się na zareklamowanie leku oraz odzyskanie pieniędzy lub otrzymanie innego towaru.
Kiedy mamy taką możliwość? Jedyna przyczyna, która może zostać uznana jeśli chodzi o chęć zareklamowania produktu leczniczego jest jego nieprawidłowe działanie. Czyli w momencie, gdy kupimy lek, który ma postać spray, a jego pompka nie działa w odpowiedni sposób mamy możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy.
Zatem wszystkie sytuacje, gdy po prostu nie możemy z przyczyn fizycznych skorzystać z zakupionego leku ze względu na jego uszkodzenie lub błąd wykonany w trakcie produkcji mamy szansę na uznanie naszej reklamacji.
Tak naprawdę jest to jedyna sytuacja, w której możemy walczyć o zwrot pieniędzy za leki. Oddanie leku nie jest możliwe, chyba, że dojdzie do pomyłki i otrzymamy inny produkt niż oczekiwaliśmy. Do zwrotu upoważnia nas również sytuacja, gdy zakupiony przez nas lek posiada wadę jakościową. Wtedy możemy oczekiwać wymiany produktu.
Osoby nie posiadające szkolenie z kosmetyki oraz produktów farmaceutycznych, które często w sposób pochopny podejmują decyzje o zakupie leków powinny zatem zapamiętać fakt, iż polskie prawo nie daje nam możliwości ich zwrotu.
Z tego powodu powinnyśmy dokładnie zastanowić się przed dokonaniem zakupu, ponieważ bardzo często leki te są bardzo drogie. Według nas nie warto wydawać dużych ilości pieniędzy na produkt, który będzie leżał w szafce, a ostatecznie zostanie przez nas wyrzucony ze względu na minięcie jego daty ważności. Unikajmy takich sytuacji i zawsze z rozwagą decydujmy o zakupie leków, ponieważ są to naprawdę wyjątkowe produkty. Jeśli chodzi o leki zawsze musimy być ostrożni.