Prawo, choćby najlepiej wyłożone i przedstawione, posiada swoje luki, drobne niedoskonałości, które wykorzysta każdy dobrze przeszkolony adwokat. Zapobieganie sytuacjom, kiedy daje się takiej osobie broń do ręki, to podstawa dla każdego, kto prowadzi interesy, gdyż za taki błąd można słono zapłacić. Wystarczy źle sformułowana fraza, żeby okazało się, że zleceniodawca musi płacić odszkodowanie sięgające kilkunastu zer za zwykłe przejęzyczenie.
Szkolenia z umów cywilnoprawnych
Nawet jeżeli nie studiowaliśmy prawa ani żadnego kierunku pokrewnego – zarządzanie, administracja, europeistyka, księgowość i tym podobne – możemy odbyć taki kurs, aby podnieść nasze kwalifikacje i zabezpieczyć przyszłość firmy, którą prowadzimy albo w której pracujemy. Odpowiednie wykwalifikowanie w tej dziedzinie potrafi zaradzić wielu problemom.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
W raz ze zmianami w przepisach dotyczących zawierania umów cywilno-prawnych pojawi pojawiło się sporo kwestii problematycznych. Tymi zagadnieniami zajmuje się to szkolenie UMOWY CYWILNOPRAWNE W PRAKTYCE
Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:
Na kursie można poznać różnicę między rodzajami umów cywilnoprawnych w Polsce, zasadami ich sporządzania oraz kryteriami kwalifikacji. Poznajmy warunki, które pozwalają nam określić, kto może być podmiotem takiej umowy, z kim można ją zawierać czy jaki składki i w jakich okolicznościach są naliczane.
Do kogo adresowane jest takie szkolenie?
Spośród wielu obszarów, gdzie obecnie wykorzystuje się tego rodzaju umowy cywilnoprawne, najwięcej z nich zawieranych jest w obszarze IT oraz wszelkiego rodzaju projektowania i wykonawstwa. Najczęściej zadania zlecane są specjalistów, którzy pracują jako freelancerzy, stąd tak luźna forma współpracy oparta na umowie, którą można zerwać w dowolnym momencie bez większych kłopotów formalnych – pod warunkiem, że przestrzega się zawartych w niej postanowień.
Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:
Dobrze sformułowana umowa o dzieło i umowa zlecenie określa zakres obowiązków i obszarów, w których obie strony zobowiązane są do wykonania swojego zadania. Jeżeli zabraknie jakiegoś postanowienia, wykonawca bądź zleceniodawca mogą mieć problem z prawidłowym wypełnieniem swojej części umowy. Stąd też istotne jest poznanie wszelkich zasad rządzących tego rodzaju działaniami, zamiast polegania na gotowych schematach, których wielu przedsiębiorców nie rozumie albo nie wie, że nie są odpowiednio dostosowane do ich potrzeb.