Większość menedżerów, pracowników w obecnej sytuacji mówi jak wiele zmian dotknęło każdego z Nas w ostatnich kilku Covidowych miesiącach. Wiele organizacji zastanawia się jak dalej ułożyć procesy rozwojowe i strategiczne w firmie by przyniosły pożądane efekty realizując jednocześnie cele strategiczne.
Zderzamy się ze zmniejszoną efektywnością na każdym poziomie, czasem chwilowy wzrost produktywności przysłania Nam całokształt organizacji i nie zauważamy, że są momenty, gdy Nasz zespół potrzebuje większego wsparcia. Wielu menedżerów ma kryzys zaufania do ludzi, ale przede wszystkim do Siebie i zaczynają coraz bardziej naciskać na swoje zespoły.
Zaufanie zostało mocno nadwątlone i efektywność zaczyna spadać pomimo zgadzającego się wyniku w excelu, za chwilę zaczniemy tracić to czego nie da się zastąpić – pracowników.
Ważne, abyśmy wszyscy odpowiedzieli sobie na kilka pytań:
Co wpływa na moją efektywność w pracy i jak to przekłada się na współpracowników?
Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i podupadającej motywacji wewnętrznej?
Czy praca w obecnych warunkach jest tak samo efektywna jak przed Covidem?
Jak powinny wyglądać codzienne działania zespołu, który ma być efektywny w obecnej sytuacji ekonomicznej?
Jak zarządzić sytuacją, w której widzisz, że Twój zespół traci zaufanie do menedżera? A co jak nie widzisz tego?
Czy stawianie kolejnych wymagań i parcie na wynik to dobra strategia na dziś?
Czy emocje odgrywają dużą rolę w mojej obecnej pracy?
Jak się w Niej czuję? Czy mam poczucie sensu pracując?
Sytuacja przymusowej pracy zdalnej to była wyjątkowa szansa dla pracodawców, aby udowodnić, że potrafią w tym trybie pracować ze swoimi ludźmi, że potrafią odpuszczać kontrolę i opierać się na prawdziwych wartościach, na zaufaniu a nie tylko o nich mówić i zaprzeczać tym hasłom swoją postawą. To też czas egzaminu dla pracowników, by pokazać, że w domu też można efektywnie pracować, że bierzemy odpowiedzialność wspólną za wynik.
Wszyscy możemy uruchomić w sobie proaktywność, wzmocnić swoje zaangażowanie i otwartość na informację zwrotną. Potrzebujemy jednak do tego wzmocnić naszą efektywność w obecnym tak nieprzewidywalnym świecie VUCA. Postawmy w efektywności na kreatywność, elastyczność, innowacyjność oraz budowanie porozumienia by RAZEM współpracować i osiągnąć sukces.
Szczegółowy program 3 szkoleń składających się na Akademie Nowa efektywność na nowe czasy: EFEKTYWNOŚĆ EMOCJONALNA W ŚWIECIE VUCA, WSPÓŁPRACA I POROZUMIENIE W ŚWIECIE VUCA, ELASTYCZNOŚĆ W ŚWIECIE VUCA – KREATYWNOŚĆ W MYŚLENIU I INNOWACYJNOŚĆ W DZIAŁANIU
Wieloletni staż menedżerski, doświadczenie trenerskie w prowadzeniu setek dni szkoleniowych dla kadry kierowniczej powoduje, że trenerzy rozumieją wyzwania stojące przed uczestnikami i mogą zaproponować sprawdzone w praktyce rozwiązania.
Doświadczenie w szkoleniu kadry menedżerskiej liczmy w tysiącach dni szkoleniowych oraz dziesiątkach tysięcy kierowników i menedżerów różnego szczebla. Mieliśmy przyjemność pracować zarówno dla największych polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz mniejszych, rodzinnych przedsiębiorstw.
W świecie zmian – najpierw reaguje człowiek, potem organizacja
Zwykliśmy uważać, że na emocje nie ma miejsca w pracy. Przyzwyczailiśmy się myśleć, że emocje kolidują z profesjonalnych podejściem w przywództwie, pracy zespołowej i w praktyce. Ale emocje były, są i będą obecne w każdej organizacji, w każdym biznesie i w każdym dziesięcioleciu. I chociaż od zawsze oddziaływały na każdy obszar biznesu, od badań i rozwoju, poprzez zarządzanie, wytwarzanie i dostarczanie produktów i usług, aż po rozwój pracowników, woleliśmy uznawać je za aspekt prywatny, na który trudno znaleźć miejsce w pracy.
Bezpieczeństwo psychologiczne jako fundament organizacji uczącej się, adaptującej się do zmian i uwalniającej potencjał
Bezpieczeństwo psychologiczne tworzy środowisko sprzyjające podejmowaniu ryzyka interpersonalnego. Można je ukształtować poprzez działania menedżerskie z zespołem, budowanie świadomości u samych pracowników oraz poprzez inicjatywy realizowane przez zespół jako zbiorowość (bez udziału menedżera).
Około 40% osób nowo mianowanej kadry menedżerskiej, poprzednio nie pracujących na stanowiskach związanych z kierowaniem pracą innych, ponosi niepowodzenie w ciągu pierwszego półtora roku po awansie, a co czwarta z nich dobrowolnie składa rezygnację.
Excellent Leader Program dostarcza tych kompetencji poprzez następujące szkolenia: Zaangażowanie, Obniżanie rotacji, Zaufanie i empowerment, Tworzenie przestrzeni na leadership, Zwinność w prowadzeniu zespołu.
Excellent Leader Program dostarcza tych kompetencji poprzez następujące szkolenia: Zaangażowanie, Obniżanie rotacji, Zaufanie i empowerment, Tworzenie przestrzeni na leadership, Zwinność w prowadzeniu zespołu.
Miarą gotowości firmy na zmiany jest accountability każdego z jej pracowników
Ludzie stawiający się w roli ofiary otaczającej rzeczywistości, usprawiedliwiają swoją niemoc, tłumaczą swój brak efektywności i próbują racjonalizować kiepskie wyniki. Tym samym, w sposób nieświadomy, hamują swój własny rozwój. Natomiast osoby, które przyjmują na siebie odpowiedzialność koncentrują się na pokonywaniu przeszkód, radzeniu sobie z problemami i osiąganiu lepszych wyników.
Koncepcja Learning Agility łączy w sobie umiejętność zwinnej adaptacji do zmieniających się warunków z umiejętnością zwinnego uczenia się i szybkiego przekładania nabytej wiedzy na nowe działania w nowej rzeczywistości. Akademia Learning Agility odpowiada na bieżące i przyszłe wyzwania pracy w środowisku VUCA.
Większość menedżerów, pracowników w obecnej sytuacji mówi jak wiele zmian dotknęło każdego z Nas w ostatnich kilku Covidowych miesiącach. Wiele organizacji zastanawia się jak dalej ułożyć procesy rozwojowe i strategiczne w firmie by przyniosły pożądane efekty realizując jednocześnie cele strategiczne.