Postawę menadżerską można uzyskać na dwa sposoby:
- Metoda transakcyjna – kierownik traktuje pracowników jak najemników kontraktowych. Za dobrą pracę wynagradza, a za złą karze. Pracownicy wykonują swoją pracę, bo chcą uzyskiwać nagrodę bądź uniknąć kary. Kierują się głównie motywacją zewnętrzną. Kierownik w tym modelu nie musi stosować się do zasad, które ustala. Pracownicy wykonują swoje obowiązki tak długo, jak im się to opłaca. Konsekwencja: tam gdzie nie sięga kontrola, standardy pracy nie są przestrzegane.
- Metoda transformacyjna – kierownik w tym modelu „nie kontraktuje” pracowników. Zamiast tego wpływa na nich tak, aby mieli motywację wewnętrzną do pracy według wysokich standardów. W modelu transformacyjnym kierownik modeluje postawę wobec firmy. Przestrzega wysokich standardów pracy (np. jeśli oczekuje, żeby pracownicy się nie spóźniali, to sam jest punktualny). Kierownik pełni rolę służebną – pomaga pracownikom realizować cele przed nimi stawiane.
Szkolenia związane z rozwojem menadżera, szkolenia sprzedażowe i ogólnorozwojowe zamieszczone są w dziale: szkolenia otwarte. Szkolenia związane z postawą menadżerską, motywowaniem pracownika, przywództwem znajdują się w dziale: szkolenia menadżerskie np: szkolenie przywództwo, szkolenie zarządzanie zmianą. Zapraszamy do zapoznania się z ich agendą.