Przywództwo transakcyjne
Przywództwo transakcyjne to styl przywództwa, w którym kierownictwo polega na nagrodach i karach, aby osiągnąć optymalną wydajność pracy u swoich podwładnych.

Przywództwo transakcyjne to styl przywództwa, w którym kierownictwo polega na nagrodach i karach, aby osiągnąć optymalną wydajność pracy u swoich podwładnych. Ta teoria przywództwa została po raz pierwszy opisana przez socjologa Maxa Webera i zbadana przez Bernarda M. Bassa na początku lat osiemdziesiątych.
W przywództwie transakcyjnym – nazywanym również przywództwem menedżerskim – kierownik koncentruje się na roli nadzoru, organizacji i wydajności grupy. Liderzy, którzy wdrażają ten styl, koncentrują się na konkretnych zadaniach i wykorzystują nagrody i kary do motywowania pracowników.
Turkusowe przywództwo
Turkus wyzwala pełnię talentów i potencjału pracowników, obszary niczyje zastępuje postawą współodpowiedzialności, wprowadza zarządzanie zaufaniem, łączy cele strategiczne z pracowniczymi nadając pracy sens. Zapraszamy na…Zarządzanie zmianą w wymagającej rzeczywistości VUCA
Współczesne otoczenie biznesowe, określane jest jako “świat VUCA”. VUCA to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów na określenie sytuacji, jaka powstała po zakończeniu Zimnej Wojny:…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej