Radical Inclusion:

Gamma - Radical Inclusion:

    Weteran wojskowy Martin Dempsey i czterdziestoletni profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley Ori Brafman przyjaźnią się już od niemal dziesięciu lat. Pomimo, że nie mieli ze sobą praktycznie nic wspólnego, ich współpraca przyniosła owocne rezultaty i pewien przekaz: ich nowa książka, „Radical Inclusion”, bada przywództwo i opisuje zmiany, których wymaga ono od liderów.

    Pierwsza bardzo znana książka Brafmana, „The Starfish and the Spider” skupiała się na sile zdecentralizowanych organizacji, Dempsey z kolei służył jako przywódca armii, gdzie w siłę rosły coraz to kolejne zdecentralizowane sieci terrorystyczne. W ich wspólnym dziele autorzy podkreślają, że w obecnym, bardzo złożonym świecie, przywódcy powinni skupić się na „radykalnej integracji, włączeniu”, angażując w to jak największą liczbę ludzi, a nie podążać w kierunku wykluczenia, co współcześnie jest bardzo częstym zjawiskiem.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

    Zobacz też:



    Dempsey i Brafman w przekonujący sposób udowadniają, że obecni liderzy konkurują o zaufanie tych, którymi dowodzą znacznie bardziej niż dawniej. Zakładają, że natura władzy się zmienia i nie powinna być mierzona tylko przez pryzmat kontroli, jaka jest nad kimś sprawowana. Proponują nowe metody i argumentują je przykładami z życia codziennego, z biznesu, społeczności akademickiej, środowiska i wojska.

    Podczas przedstawiania swoich argumentów, autorzy wprowadzają pewne koncepcje, które wyraźnie odkrywają zarówno możliwości, jak i słabości dzisiejszego przywództwa:

    • Radykalna Integracja - strach przed utratą kontroli w naszym szybkim, złożonym i poddanym szczegółowej analizie środowisku popycha nas w stronę wykluczenia – czyli w najgorszym możliwym kierunku. Zamiast tego, liderzy powinni rozwinąć w sobie instynkt integracji. Słowo „radykalna” jedynie podkreśla konieczność tego procesu.
    • Era Cyfrowego Echa – szybkość i dostępność informacji tworzy „cyfrowe echo”, które sprawia, że fakty zaczynają podważać zaufanie pomiędzy liderem i jego podwładnym.
    • Zrzeczenie się kontroli, aby zachować siłę – siła i kontrola swego czasu szły ręka w rękę, ale tak już się nie dzieje. W dzisiejszym środowisku, kontrola bardzo kusi, ale rzadko kiedy prowadzi do optymalnych, przystępnych, zrównoważonych rozwiązań. Liderzy muszą z niej rezygnować i zacząć się nią dzielić, aby w ten sposób zachować siłę.

    Metody opisane w „Radical Inclusion” są warte zapamiętania, a sama książka zawiera wiele inspirujących historii. Od konfrontacji młodego weganina ze swoimi przeciwnikami na Uniwersytecie w Berkeley, do niespodziewanego gościa przyjętego przez młodego porucznika podczas zimnej wojny, od refleksji nad znaczeniem Burning Mana, do dyskusji na temat wyzwań stawianych w „pokoju dowodzenia” (ang. White House Situation Room), „Radical Inclusion” uzbroi cię w narzędzia przywódcze, dzięki którym sprostasz wszystkim zadaniom związanym z pozycją lidera.

    Premiera książki zaplanowana jest na marzec 2018 roku.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
    Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
    Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
    Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
    „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza