Zarządzanie – praca po studiach

Gamma - Zarządzanie - praca po studiach

    Wybierając kierunek studiów, dość intuicyjnym jest zrobienie rozeznania na rynku pracy i przydatności lub prestiżu przyszłego dyplomu.

    Faktem jest, że ukończony kierunek studiów może ułatwić lub utrudnić zdobycie konkretnego stanowiska, lecz jeśli coś naprawdę się lubi i jest się w tym dobrym, to ukończony kierunek schodzi na dalszy plan. Mówi się, że na zarządzanie idą osoby, nie wiedzące co chcą robić w życiu oraz, że jest to kierunek bez przyszłości.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

     

    Prawda jest jednak trochę inna. Na zarządzaniu, w zależności od uczelni, uczymy się głównie sposobów zarządzania biznesem, podstaw ekonomii, rozumienia statystyk. Po wyborze specjalizacji, możliwe jest zajęcie się głównie zasobami ludzkimi, którymi po ukończeniu tego  kierunku będziemy potrafili odpowiednio zarządzać.

    Po przestudiowaniu przedmiotów, wykładanych na tym kierunku, łatwo dojść do wniosku, że pracę znajdziemy niemal w każdej korporacji, od stanowiska w dziale HR, po stanowiska menedżerskie, team leaderskie.

    Tym, co jest głównym czynnikiem ograniczającym możliwości znalezienia zatrudnienia po zarządzaniu jest fakt, że na rynek rocznie wychodzi bardzo duża ilość absolwentów tego kierunku, w porównaniu do innych specjalizacji, a więc i konkurencja jest dużo większa.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza