Coaching krok po kroku

Coaching, czy to w życiu prywatnym, czy w biurze, na celu ma zdefiniowanie celów jednostki lub grupy czy organizacji, rozpracowanie planu działania i podtrzymaniu odpowiedniego nastawienia, aby osiągnięcie zamiarów było możliwe.

Gamma - Coaching krok po kroku

    Coaching, czy to w życiu prywatnym, czy w biurze, na celu ma zdefiniowanie celów jednostki lub grupy czy organizacji, rozpracowanie planu działania i podtrzymaniu odpowiedniego nastawienia, aby osiągnięcie zamiarów było możliwe.

    Coaching zaczyna się od wzniesienia dyskusji, która ma na calu pozytywnie zastawić zespół, zorientować na postawione przez organizację cele, zdefiniować problemy lub przeszkody, które mogą spowalniać osiąganie jak najwyższej efektywności i jakości pracy. Bardzo ważnym elementem coaching jest zbudowanie zaufania między współpracownikami a menadżerami, na którym powinny opierać się codzienne ich relacje.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

     

    Niezwykle ważnym elementem coachingu jest otrzymanie od pracowników werbalnego potwierdzenia, iż są oni świadomi problemu. Pomijając ten krok narażamy się na nieporozumienia - nikt nie jest w stanie naprawić problemu, którego nie jest świadom.

    Kiedy role zostaną przydzielone, a wszelkie wątpliwości rozwiane, niezwykle ważnym jest, aby takie spotkania powtarzały się dosyć często, ponieważ bez szczerego feedbacku i przypominania celach, ślad po całym przedsięwzięciu, prędzej czy później, zaniknie.

    Nie należy zapominać, iż poza faktycznymi analizami produktywności pracowników, coaching ma na celu podtrzymanie wysokiego poziomu motywacji w grupie.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza