Coaching – czy warto?

Coaching, to coraz bardziej zyskująca na popularności forma pracy nad sobą. Celem, jest osiągnięcie własnych, osobistych lub profesjonalnych założeń, a zadaniem coacha jest pomoc

Gamma - Coaching – czy warto?

    Coaching, to coraz bardziej zyskująca na popularności forma pracy nad sobą. Celem, jest osiągnięcie własnych, osobistych lub profesjonalnych założeń, a zadaniem coacha jest pomoc w wizualizacji tych celów i poprowadzenie klienta w odpowiednim kierunku.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

     

    Rola coacha nie kończy się jednak na tym. Jego głównym i najważniejszym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego nastawienia psychicznego klienta. Coaching skupiony jest wokół samoświadomości i umiejętnego programowania własnego umysłu poprzez użycie takich praktyk, jak na przykład NLP, czyli Neurolingwistyczne Programowanie.

    Coach życiowy, czyli inaczej trener życiowy, pełni niemal tą samą rolę, co trener w sporcie. Jest odpowiedzialny za podtrzymanie ducha walki, wskazanie odpowiednich ćwiczeń i dopilnowanie, aby były one wykonywane prawidłowo.

    Aby coaching zadziałał, najważniejsze jest znalezienie trenera odpowiadającego naszemu charakterowi i potrzebom, a także takiego, któremu faktycznie zaufamy i z którym będziemy chcieli przebywać i zwierzać się - w takim wypadku life coaching okazuje się zbawieniem i złotym środkiem. Coaching działa niemal tak samo zarówno w biurze jak i w życiu prywatnym.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza