Co robi product manager?

Gamma - Co robi product manager?

    Rola tzw. "product manager", czyli menadżera produktowego, szczególnie dla organizacji z branży technologicznej (choć nie tylko) jest niezwykle ważna i nieco podobna do roli opiekuna marki.

    Odpowiedzialny jest on między innymi za opracowywanie strategii, dobieranie parametrów i cech charakterystycznych produktu, które wyróżnią go na rynku, lecz często zajmuje się również nadzorem bądź nawet opracowywaniem strategii marketingowych dla danego produktu i tworzeniem prognoz w oparciu o sytuację rynkową.

    Niezwykle ważnym zadaniem menedżera produktu jest właśnie bieżąca analiza rynkowa łącznie z rozpoznaniem w konkurencji i zapotrzebowaniach rynku oraz konsumentów.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

     

    Zadaniem product managera jest podejmowanie decyzji o tym co, jak i kiedy powinno zostać wypuszczone na rynek, w na tyle optymalnym momencie, aby uzyskać możliwie najlepszy wynik sprzedaży.

    Zadaniem product managera jest opieka nad produktem od momentu powstania pomysłu, wraz z prowadzeniem kampanii marketingowych i kontrolą jakości, aż po wypuszczenie produktu na rynek.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza