Team Building w trakcie paintballu
Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów teambuildingu w trakcie firmowych wyjazdów.
Co ciekawe, u początków paintballa wcale nie stała rozrywka, ale praktyczne możliwości wykorzystywane przez leśników i rolników używających broni pneumatycznej do znaczenia z odległości drzew lub bydła.
Dopiero w latach 80. XX wieku trójka przyjaciół zafascynowana możliwością użycia broni pneumatycznej, z której oddawano bezkrwawe strzały pozostawiające ślady z kulek wypełnionych farbą, postanowiła po raz pierwszy wykorzystać paintball do zabawy grupowej.
W jej trakcie nie został oddany nawet jeden strzał, ale rozrywka nabrała rozgłosu dzięki zainteresowaniu mediów i szybko zaczęła znajdować naśladowców i wielbicieli na całym świecie.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.
Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:
Dziś paintball to popularna rozrywka i sport dla wielu osób, które w ten sposób zapewniają sobie całkiem spory zastrzyk adrenaliny, wyładowują emocje i stres, a jednocześnie cenią sobie możliwość bezkrwawych rozgrywek pomiędzy grupami.
Z tego też względu paintball zyskał na popularności jako gra szkoleniowa wykorzystywana do teambuildingu. W jego trakcie można bowiem nie tylko zapełnić czas uczestnikom zajęć outdoorowych, często zapraszając ich w bardzo nietypowe przestrzenie leśne lub opuszczonych budynków, których wygląd już jest przygodą, ale też wykształcić wszystkie umiejętności potrzebne na co dzień przy osiąganiu celów biznesowych.
Paintball w szybki sposób podbudowuje wzajemny kredyt zaufania społecznego pomiędzy członkami zespołu zawodowego, pozwalający im w codziennej pracy na śmielsze podejmowanie ryzyka i decyzji prowadzących w ogólnym rozrachunku do sukcesu.
Tego typu gra eventowe w naturalny sposób pozwala także na rozładowanie stresów nieuchronnie pojawiających się zwłaszcza w większych zespołach korporacyjnych, co wpływa na budowanie pozytywnych relacji.
Według badań specjalistów to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za ostateczny sukces firmy pozwalając pracownikom poczuć się w niej jak w domu, co dodatkowo motywuje ich do pracy, a więc podnosi efektywność.