Inteligentny team building na polu golfowym

Jeden z trenerów edutainmentowych w Gammie Discover gra w golfa. Lubi to robić, opowiada o tym innym, przekonuje, że „golf jest królem wszystkich sportów”. Podczas jednej z ognistych przemów zapędził się na tyle daleko, że stwierdził, że zamiast integracji uczestnicy mogliby się nauczyć grać w golfa i że na pewno  byliby zachwyceni. Stąd pytanie – „Jak zagospodarować golfa w edutainmencie?”.

Gamma - Inteligentny team building na polu golfowym

Inteligentny teambuilding na polu golfowym

Jeden z trenerów edutainmentowych w Gammie Discover gra w golfa. Lubi to robić, opowiada o tym innym, przekonuje, że „golf jest królem wszystkich sportów”. Podczas jednej z ognistych przemów zapędził się na tyle daleko, że stwierdził, że zamiast integracji uczestnicy mogliby się nauczyć grać w golfa i że na pewno  byliby zachwyceni. Stąd pytanie - „Jak zagospodarować golfa w edutainmencie?”.

Jak przygotowujemy nasze imprezy pracownicze w Gammie Discover?

Przepis jest dość prosty:

  • Znajdź coś co sprawia ludziom przyjemność
  • Zastanów się czego mogą się przy tej okazji nauczyć
  • Wymyśl jak sprawić, żeby było spektakularnie

Więc jak zagospodarować golfa w edutainmencie?

Po krótkiej, ale żywiołowej dyskusji ustaliliśmy, że:

  • Może to mógłby być dobry pomysł dla menedżerów
  • Podczas golfa trzeba się dużo uczyć i dużo koncentrować – warto skoncentrować się na kompetencjach związanych z rozwojem
  • Grupa powinna być kameralna – golf to ekskluzywny sport


W rezultacie powstał projekt spotkania integracyjnego, w którym uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z grup uczyła się innych rodzajów uderzeń, słownictwa i strategii. Trenerzy uczący uczestników oceniali ich umiejętności na skali od 1 do 10. Następnie grupy pomieszały się ze sobą wyłaniając zespoły dwuosobowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

W zespole zarówno pierwszy jak i drugi zawodnik miał przyjąć funkcję mentora i funkcję mentee. Proces nauki odbywał się wg ściśle określonych zasad mentoringu – zasad poznanych przez uczestników na wcześniejszym warsztacie. Trenerzy edutainmentowi obserwując proces mieli możliwość przeanalizować nawyki i świadomie podejmowane działania w kierunku przyjęcia nowych umiejętności oraz przekazania własnych. Po zakończeniu procesu nauki znów trenerzy od golfa oceniali efekty mentoringu.

Powstało zestawienie:

  • jaka jest różnica między posiadanymi umiejętnościami mentora, a umiejętnościami mentee
  • jak jest różnica między nauką u profesjonalisty i u mentora laika
  • jaka była średnia i czyje wyniki były powyżej, a czyje poniżej średniej w nauce nowej umiejętności


Następnie wszystkie zespoły miały jeszcze do dyspozycji trenerów od golfa na 15 minut. Znając swoje słabe i mocne punkty musieli podjąć decyzję – na co warto poświęcić swój czas – na wydobywanie potencjału czy niwelowanie deficytów.

W kolejnym kroku odbył się turniej gry w golfa i uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje nauki w praktyce. Nagrody były udzielane w kilku kategoriach, tak aby turniej zakończył w dobrej atmosferze.

Inteligentny teambuilding zakończył się sesją warsztatową – typowo w duchu edutainmentu. Uczestnicy przyjrzeli się swoim strategiom, swoim decyzjom oraz operacyjnemu wykonaniu mentoringu. Wraz z trenerami każdy z uczestników stworzył plan działania i zobowiązał się go wdrożyć w celu usprawnienia procesów mentoringowych w swoim zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza