Teambuilding - Sport to zdrowie
Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność teambuildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.
Co jednak zrobić żeby ten pomysł nie przekształcił się w nudną lekcję wychowania fizycznego? Postawmy przed zawodnikami jakiś cel. Niech będzie nim np. charytatywny mecz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc choremu dziecku z lokalnej społeczności. Pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie się fizyczne do meczu.
To będą wspólne spotkania podczas treningów, które pozwolą na podszkolenie techniki. Warto zainwestować w pomoc profesjonalnego trenera. Pracownicy będą bardziej zaangażowani pod okiem profesjonalisty, który pomoże im dostrzec ich mocne strony.
To z pewnością pomoże w zbudowaniu poczucia wspólnoty i rozwiązywania problemów - w końcu każdy zawodnik jest ważny i potrzebny.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół. Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.
Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:
Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach żeby brać udział w meczu może pomóc w organizacji np. dopingu. To także sprawa wymagająca dużego zaangażowania. Kolejnym etapem będzie przygotowanie zaplecza - wynajęcie sali lub boiska, przygotowanie poczęstunku dla gości, wysłanie zaproszeń, kupienie drużynowych koszulek.
Może włączymy w organizację meczu firmę z nami konkurującą? Nawet politycy różnych partii lubią od czasu do czasu zjednoczyć siły w słusznej sprawie. To dodatkowo zmotywuje uczestników, będą w końcu grać nie przeciwko sobie tylko przeciwko realnemu rywalowi.
Jeżeli celem będzie pomoc choremu dziecku to osiągniemy same korzyści - pracownicy zjednoczą się, poczują wspólną więź, chore dziecko otrzyma pieniądze na leczenie, a firma zyska wizerunkowo jako taka, która angażuje się w problemy lokalnej społeczności.
Mecz można zakończyć piknikiem dla rodzin połączonym z grillem lub ogniskiem, zabawami dla dzieci. Wspólne działanie w słusznej sprawie cementuje relacje powstające wśród pracowników, to będzie ich wspólny sukces, niezależnie od wyniku meczu.
Aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach bardzo modna i w końcu dostrzegane są korzyści życia w ruchu. Pomoże w rozwiązaniu ewentualnych firmowych konfliktów, negatywne emocje podczas wysiłku zostaną rozładowane. Pracownicy będą mieli poczucie, że stworzyli coś sami.