Jak wygląda przykładowe zadanie team buildingowe?

Kiedy poszukiwaliśmy nowego tematu do strefy wiedzy Gammy Discover – tzw. wikiDiscover w sukurs przyszły nam wyniki wyszukań przeglądarki Google. Okazało się, że jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz była „team builiding zadania” . Możemy więc założyć, że setki, a być może tysiące osób poszukuje odpowiedzi na pytanie „Jak wygląda przykładowe zadanie?”

Gamma - Jak wygląda przykładowe zadanie team buildingowe?

Jak wygląda przykładowe zadanie teambuildingowe?

Kiedy poszukiwaliśmy nowego tematu do strefy wiedzy Gammy Discover – tzw. wikiDiscover w sukurs przyszły nam wyniki wyszukań przeglądarki Google. Okazało się, że jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz była „teambuiliding zadania” . Możemy więc założyć, że setki, a być może tysiące osób poszukuje odpowiedzi na pytanie "Jak wygląda przykładowe zadanie?"

Możemy więc założyć, że setki, a byś może tysiące osób poszukuje odpowiedzi na pytania:

  •    jak wygląda przykładowe zadanie
  •     jak dobierać zadania
  •     jak złożyć z zadań wydarzenie integracyjne
  •     jak zaprojektować zadanie

Zacznijmy więc od pierwszego zagadnienia – przykładowego zadania teambuildingowego.

Klasykiem gatunku jest budowa wieży – z rozmaitych materiałów – może to być wieża z papieru, pianek, słomek bądź klocków. Zadanie to ma olbrzymi potencjał.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Uczestnicy skupiają się wokół wspólnego celu, mogą zostać podzieleni na mniejsze grupy, które ze sobą współzawodniczą bądź współpracują, w trakcie gry trener może wprowadzać utrudnienia, zmieniać zasady – wszytko co pozwoli zaistnieć zjawiskom, które chcemy zaserwować uczestnikom a potem omówić.  

Z budową wieży jest jednak jeden problem – prawie wszyscy już to ćwiczenie znają – jest passe, potencjał angażujący uczestników dramatycznie więc spada.

Zadanie teambuildingowe musi być atrakcyjne dla uczestników – ludzie muszą się w pełni zaangażować w poszczególne aktywności – tylko wtedy powstałe zjawiska, emocje będą autentyczne. Jeśli dany uczestnik już budował wieżę – raz, albo co gorsza więcej razy podejście do ćwiczenia z rezerwą i brakiem zaangażowania. Dlatego tak ważne jest wymyślanie wciąż nowych zadań – świeżych, co do których mamy pewność, że uczestnicy ich nie znają.

Dziś w związku ze zmianami pokoleniowymi co raz więcej zadań przenoszonych jest do świata wirtualnego (VR) bądź rzeczywistości rozszerzonej (AR). Duży potencjał immersyjny (anagażujący) mają wszelkie gry i zadania wymagające wykorzystania gadżetów elektronicznych i mobilnych aplikacji.  

Przykładowo na oczekiwanie klienta, aby uczestnicy otrzymali zadanie integracyjne wykorzystujące telefony komórkowe sięgnęliśmy po aplikację Snapchata.

Zadaniem uczestników było wyreżyserować i nagrać etiudy filmowe za pomocą tego narzędzia. W przypadku tego wydarzenia etiudy miały dotyczyć wartości korporacyjnych klienta, ale równie ich kanwą mogą być zasady obowiązuje w zespole, cele  które są stawiane przed zespołem bądź zespół stawia sobie etc.

Odpowiednie rekwizyty,  konsultacja zawodowego youtubera oraz charakteryzatora sprawiła, że wydarzenie było fajne i profesjonalne zarazem. Powstałe nagrania trafiły do intranetu firmowego i stały się elementem employer brandingu skierowanego do pracowników firmy.

Z reguły integracja to szereg zadańh, ułożonych w nieprzypadkowej kolejności. Każde z zadań nie może być kosztowne na poziomie przygotowania i realizacji.

Wyobraźnia pozwala zaprojektować nawet bardzo wymyślnie przedsięwzięcia, ale warto pamiętać o budżecie przewidzianym na spotkanie integracyjne.

Zwykle sekwencję zadań tworzą zarówno low-budget’owe zadania przemieszane z wisienkami na torcie – tymi projektami bardziej premium.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza