Integracja w miejskiej dżungli, czyli szkolenia outdoor w mieście
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników. Tego typu atrakcje gwarantują gry terenowe, a w szczególności gry miejskie, o których chcielibyśmy dziś opowiedzieć nieco więcej.
Gra miejska – co to takiego?
W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że gra miejska to rodzaj szkolenia outdoor, podczas którego w przestrzeni zurbanizowanej rozwiązuje się ściśle określone zadania, mające doprowadzić do osiągnięcia konkretnego celu. Zazwyczaj nie wymaga to dużej dawki aktywności fizycznej, za to zmusza do rozwiązywania kolejnych łamigłówek i zbierania elementów układanki.
Skąd się wzięła gra miejska?
Nie ma jednoznacznego początku tego zjawiska. Częściowo wiąże się je z artystycznymi zjawiskami plenerowymi typu performance, częściowo ma też sporo wspólnego ze znanymi większości z nas zabawami w podchody. O pierwszych zjawiskach tego typu można mówić na całym świecie w drugiej połowie XX wieku. W Polsce świetnym przykładem tego typu działań była choćby bardzo popularna w latach 90. Inwazja Mocy.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie.
Szkolenie team building to unikalne doświadczenie.
Zobacz też nasze
szkolenie z motywowania. Zapraszamy!
Gry terenowe w mieście a szkolenia integracyjne
Gry miejskie można również łatwo i skutecznie połączyć z ciekawym pomysłem na wyjazdy integracyjne dla firm. Pozwalają one na wspólne działanie, przy równoczesnym podziale na role, z wyszczególnieniem odpowiedzialności każdego z uczestników. Poznaje się dzięki temu mocne i słabe punkty uczestników oraz dostrzega samorodnie rodzących się liderów.
Gra miejska uczy, że we współdziałaniu tkwi prawdziwa siła zespołu, który pracując razem może osiągnać znacznie więcej niż jako zbiór indywidualności. Szkolenia integracyjne oparte na grach plenerowych budują zrozumienie, sprawną komunikację, a także zaufanie pomiędzy członkami zespołu. Wszystko to odbywa się podczas świetnej zabawy i zwiedzania miasta, które skrywa wiele tajemnic.
Gry terenowe w przestrzeni miejskiej to połączenie rekreacji, zwiedzania, ćwiczenia logicznego myślenia oraz radzenia sobie w nietypowych sytuacjach wspólnie, w sposób kreatywny. Czy można wymarzyć sobie ciekawszą formę szkolenia, które uczy i bawi równocześnie?