Imprezy integracyjne 2.0
Dziś wszystko jest 2.0. Mamy więc społeczeństwo 2.0, media 2.0, web 2.0.Imprezy pracownicze też występują w formacie 2.0 – czyli zdigitalizowanym, pełnym elektroniki bądź mobilnym.
Moda na rozwiązania 2.0 bierze się z potrzeby innowacji, która w branży teambuildingów stała się tendencją, trochę z powodu coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w firmach. Ygreki podjęli pracę już jakiś czas temu – dziś pełnią funkcje kierownicze i co raz częściej podejmują decyzje o zakupie tych czy innych formatów teambuildingowych. Zetowie to najmłodsi pracownicy. W przeciwieństwie do poprzednich pokoleń wprost, wszem i wobec komunikują swoje potrzeby. Nie chcą szkoleń tradycyjnych z flipchartem i krzesłami w podkowę, nie cieszą się również na tradycyjną imprezę pracowniczą. Żyją cyfrowo i tak też chcą się bawić.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami. Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.
Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :
Przykłady imprez pracowniczych 2.0 :- Mikołajki 2.0
Integracja odbyła się w siedzibie firmy. Światła zgasły, uczestnicy otrzymali sprzęt do laserowego paintballa i trochę jak w Igrzyskach Śmierci mogli otrzymywać zrzuty dodatkowego sprzętu. Rozgrywka składała się z kilku trybów – capture the flag, seek and destroy, kill’em all etc. W pewnym momencie w biurze pojawiła się obca ekipa. Ekipa św. Mikołaja z Elfami. Pozostałe zespoły miały wpaść na to, że muszą połączyć siły, aby pokonać X-mas team i przejąć prezenty. Oczywiście się udało :)
- Integracja 2.0
Uczestnicy wchodzą do sali w której jest ciemno, klimatyzacja jest odpalona na najniższą temperaturę, nie ma cateringu. Otrzymują informację, że na wszystkie atrakcje i udogodnienia muszą sobie zasłużyć poprzez rozwiązywanie zagadek. Rozwiązanie zagadek daje punkty, które można przeznaczyć na wybrane z listy atrakcje. Mechanika gry bazuje na grach planszowych, escape roomach i QR codach. W rezultacie rozgrywki uczestnicy zapewniają sobie wszystkie udogodnienia, wielodaniowy posiłek, muzykę i DJ’a. Wiedzą, że wszystko sami wypracowali – pokolenie IKEA
- Gra miejska 2.0
Wykorzystująca technologię geocachingu. Zamiast tradycyjnych stacji, w których animatorzy czekają na uczestników teambuildingu w grze funkcjonują tzw. kieszenie (cache). Kieszenie są umieszczone na mapach. Uczestnicy mają dostęp do map dzięki aplikacji w swoich smartfonach. Mapa wskazuje mniej więcej gdzie znajduje się kieszeń, w świecie realnym trzeba ją znaleźć. Rozszerzona rzeczywistość pozwala przesunąć animatorów z funkcji instruktorów i opiekunów do czynnych uczestników gry, którzy w odpowiednich momentach scenariusza pojawiają się w polu reakcji uczestników.
- Wirtualna Rzeczywistość
VR w integracjach to nowy trend. Z racji ograniczeń niektórych uczestników nie można bazować tylko na rozwiązaniach VR’ealowych. Zwykle uczestnicy mają szereg zadań i niektóre z nich wymagają założenia Ocullusa czy innego VR device’a. Najczęściej wykorzystujemy VR do gier typu agent bądź gier scenariuszowych odbywających się w przestrzeniach zamkniętych.